środa, 29 listopada, 2023
Strona główna Tagi Unia Europejska

Tag: Unia Europejska

Jesteśmy już 17 lat w Unii Europejskiej. Co nam dała wspólnota?

Nowe drogi i nowoczesne tramwaje, pociągi i autobusy, rewitalizacja przestrzeni publicznych, wyremontowane i unowocześnione placówki edukacyjne, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży, trasy rowerowe, wsparcie...

Pomorze w barwach Unii Europejskiej

Wiadukt Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na Niedźwiedniku, Teatr Muzyczny w Gdyni i budynek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zyskały specjalne podświetlenie. W ten sposób Samorząd Województwa...

Kaszuba Donald Tusk nadal przewodniczącym Rady Europejskiej

Kaszuba Donald Tusk został Przewodniczący Rady Europejskiej na drugą kadencję. Wybrany 27 głosami przy jednym, niestety polskim, sprzeciwie. Gratulujemy tego wielkiego sukcesu, pokazuje on że dobra spokojna praca przynosi efekty.

Polska Służba Celna najlepsza w Unii Europejskiej

Z informacji Komisji Europejskiej wynika, że w Unii Europejskiej to polscy przedsiębiorcy są najbardziej zadowoleni z elektronicznych usług wdrażanych przez polską Służbę Celną.

Donald Tusk będzie zarabiał nawet pięć razy więcej

Bardziej niż prestiż, jaki gwarantuje objęte przez Donalda Tuska stanowisko, uwagę opinii publicznej przyciągają przede wszystkim astronomiczne kwoty, jakie zarabiać w Brukseli będzie szef polskiego rządu - ponad 104 tys. zł miesięcznie! Do tej pory na fotelu premiera otrzymywał ok. 18 tys. zł.

Europa

10 lat członkostwa w Unii Europejskiej. To znakomita rocznica, która pozwoliła nam stać się pełnoprawnym uczestnikiem wspólnoty dzięki której dokonujemy cywilizacyjnego rozwoju, podnosimy poziom naszego życia i mamy zapewnione bezpieczeństwo.

1,7 miliarda euro kluczem do rozwoju Pomorza

W nowej perspektywie finansowej UE województwo pomorskie otrzyma największy w historii strumień środków rozwojowych – blisko 1,7 mld euro. 10 października (czwartek) o godz. 11.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amberexpo odbędzie się konferencja inauguracyjna konsultacje społeczne projektu Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W cieniu Afrodyty

Poprzedni komentarz zatytułowałem „Nasze przegrane”. Czas świąt Wielkanocnych skłaniał do wielu refleksji. I jedna z nich krążyła we mnie wokół pytania o NASZE WYGRANE. Oczywiście, że Zmartwychwstanie Chrystusa, oznaczające zwycięstwo życia nad śmiercią, może nastrajać optymistycznie. Także nowy styl posługi, jaki demonstruje papież Franciszek nawiązując do swojego wielkiego patrona, budzi nadzieję. Może w Kościele będzie mniej materializmu, mniej pogoni za mamoną, mniej polityki, mniej hipokryzji, a więcej ewangelicznego autentyzmu, skromności, służby, dialogu i tolerancji. Z tego faktu też powinniśmy, jako społeczność mieniąca się chrześcijańską, czerpać radość.

Latem zjemy świeżego dorsza? UE łagodzi przepisy

Polscy rybacy w strefie przybrzeżnej będą mogli łowić dorsze także w czasie letniego zakazu połowu. Unia Europejska złagodziła przepisy dotyczące okresu ochronnego dla tych ryb.

Unio, dokąd zmierzasz?

Unia Europejska otrzymała tegoroczną pokojową Nagrodę Nobla. Na ogół przyznawana jest ona osobie, wybitnej postaci, która przyczyniła się do umocnienia pokoju w świecie. Tego zaszczytu dostąpili m. In. Lech Wałęsa czy Nelson Mandela. Tym razem nagrodzona została Unia Europejska co wywołało trochę dyskusji i wątpliwości. Bo niby jaka zasługa UE dla pokoju? Odpowiedź jest prosta. Od 67 lat mamy w Europie pokój, poza nielicznymi konfliktami lokalnymi, a poszczególne kraje UE, głównie członkowie NATO , angażują się w akcje nakierowane na ograniczenie zagrożeń dla pokoju w różnych regionach świata. Tak to już jest, że proste odpowiedzi wywołują najwięcej wahań.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...