Fot. Karol Stańczak
Fot. Karol Stańczak

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka Pomorska oraz strefa Pomorskiej Ekonomii Społecznej.

Jarmark rozpoczyna się w sobotę 22 lipca i potrwa do 13 sierpnia. Nie sposób wyliczyć wszystkich wydarzeń i atrakcji, jakie czekać będą na odwiedzających. Natomiast warto wspomnieć o kilku atrakcjach organizowanych przez samorząd województwa pomorskiego, które związane są z ekonomią społeczną. Jednym z takich miejsc na mapie Jarmarku będzie Uliczka Pomorska. Na smakoszy będą czekały tam regionalne miody, wędliny, długo dojrzewające sery z mleczarni Skarszewy wyrabiane według dawnych receptur, w tym najciekawszy pod względem smaku oraz historii ser Werderkase. Ale to nie wszystko, Uliczka Pomorska to również miejsce artystyczne. Będą stoiska z regionalną porcelaną i ceramiką, ręcznie haftowanymi w kaszubskie wzory kołdrami, tkanymi dywanami i poduszkami.

Stoiska ekonomii społecznej działać będą przez okres jarmarku. Będzie można na nich m.in. kupić wyjątkowe torby i kosmetyczki przetwarzane z banerów reklamowych. Stoiska będą na Uliczce Pomorskiej i w strefie gastronomicznej na Ołowiance. 28 lipca odbędzie się Święto Pomorskiej Ekonomii Społecznej, podczas którego podmioty propagujące ideę wsparcia społecznego zaprezentują się na aż 10 stanowiskach na ul. Rajskiej przy skwerze Heweliusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.