środa, 29 listopada, 2023
Strona główna Tagi UM Lębork

Tag: UM Lębork

Nagrody dla wybitnych uczniów i studentów w Lęborku

Do 10 września 2014 r. można ubiegać się o przyznanie nagrody dla uczniów i studentów, a do 5 października br. dla studentów w dziedzinie nauka, w ramach lęborskiego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży(Uchwała Nr XXVII-460/2013 Rady Miejskiej z dnia 20.06.2013 r. w sprawie przyjęcia lęborskiego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży).

Ruszył lęborski program Duża Rodzina 4+

50% zniżki na basen i lodowisko, ulga na wstęp do kina i do muzeum. Burmistrz Lęborka określił katalog ulg w ramach programu "Duża Rodzina 4+".

Miasto planuje nowe mieszkania komunalne

Gmina Lębork planuje budowę nowego budynku komunalnego na Osiedlu Sportowym. Środki na ten cel miasto chce pozyskać z rzędowego Funduszu Dopłat.

Lębork dołoży się do peronu w Mostach

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku w Mostach koło Lęborka powstanie peron kolejowy. Ułatwi podróż zarówno w kierunku Lęborka jak i Trójmiasta. Sprzeciw zaczyna budzić jednak planowany podział kosztów.

Lęborscy rajcy planują nowe projekty

Podczas ostatniej sesji lęborscy radni podjęli kilka uchwał związanych z rozpoczęciem nowych projektów na terenie miasta. Będą one dotyczyły m.in. wsparcia rodzin wielodzietnych oraz powstania na terenie miasta inkubatora przedsiębiorczości.

Nowa świetlica środowiskowa już we wrześniu

Ruszyło kolejne zadanie w ramach Rewitalizacji centrum Lęborka. Przy Szkole Podstawowej Nr 3 powstanie świetlica środowiskowa. Miasto przekazało właśnie plac pod jej budowę.

Sportowe dotacje. Pogoń dostała najwięcej

720 tys. dotacji na sport w 2012 roku przyznał Urząd Miejski w Lęborku. Zdecydowanie więcej środków przeznaczono na sport kwalifikowany.

Burmistrz podziękował za udział w WOŚP

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale władze Lęborka w dalszym ciągu pamiętają o tych, którzy od lat wspierają ten szczytny cel. Burmistrz Witold Namyślak odwiedził państwa Elwirę i Jacka Rybaniec, którzy już jedenaście razy wspomagali lęborski WOŚP.

Wiosenny Lębork

Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku zadbał o wiosenny wygląd ulic. Od 2 tygodni możemy podziwiać różnobarwne bratki zdobiące uliczne gazony i skwery. Wysadzonych zostało 17 tysięcy wiosennych kwiatów. Trawniki czekają na pierwsze koszenie. Miejsca wzdłuż odrestaurowanych murów miejskich przygotowane są pod wysiew trawy.

Przebudują ul. Żeromskiego

Burmistrz Lęborka Witold Namyślak oraz Wojewoda Pomorski Roman Zaborowski podpisali w Gdańsku umowę o dofinansowaniu lęborskiej inwestycji drogowej – budowy ul. Żeromskiego. Przebudowa odbędzie się w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Edycja 2011.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...