fot. gk

Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku zadbał o wiosenny wygląd ulic. Od 2 tygodni możemy podziwiać różnobarwne bratki zdobiące uliczne gazony i skwery. Wysadzonych zostało 17 tysięcy wiosennych kwiatów. Trawniki czekają na pierwsze koszenie. Miejsca wzdłuż odrestaurowanych murów miejskich przygotowane są pod wysiew trawy.

fot. gk

W okresie zimowym prowadzone były wycinki suchych, chorych i zamierających drzew, m.in. oczyszczona z nich została duża część Parku Chrobrego. W najbliższych tygodniach planowana jest wycinka suchych i uszkodzonych drzew w Parku im. M. Michalskiego, na skwerze przy Rondzie Solidarności oraz w pasach drogowych (łącznie 40 drzew). W ich miejsce nasadzone zostaną nowe drzewka. W ramach realizowanych prac pielęgnacyjnych drzewostanu częściowo wykonane zostało coroczne formowanie głogów. Starsze drzewa formowane są w „kule”, pozostały te młodsze, rosnące wzdłuż al. Niepodległości, które formowane są w kształcie „walca”.

Rozwieszanych jest 100 budek lęgowych dla ptaków, głównie na kasztanowcach, aby zachęcić do bytowania na nich m.in. sikorki, które zjadają głównego szkodnika tych pięknych drzew, szrotówka kasztanowcowiaczka. Jak co roku, pod koniec kwietnia pnie kasztanowców owinięte zostaną folią ze specjalnym środkiem chemicznym, co pomaga zwalczać tego groźnego szkodnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.