fot. sxc.hu

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku w Mostach koło Lęborka powstanie peron kolejowy. Ułatwi podróż zarówno w kierunku Lęborka jak i Trójmiasta. Sprzeciw zaczyna budzić jednak planowany podział kosztów. 

Znamy nowe ustalenia w sprawie planowanego peronu kolejowego w miejscowości Mosty koło Lęborka. Podczas wczorajszego spotkania przedstawicieli lęborskich samorządów z kierownictwem PKP PLK w Gdyni zapadły wiążące decyzje, które zdecydowanie przybliżą realizację inwestycji.

fot. sxc.hu

Z inwestycji zadowoleni są mieszkańcy Mostów. Zarówno oni jak i lokalni przedsiębiorcy zadeklarowali pomoc w realizacji peronu. Innego zdania są natomiast niektórzy mieszkańcy Lęborka.

– Chcą niech budują, ale nie rozumiem dlaczego Lębork ma się do tej inwestycji dokładać. Tym bardziej, że nasz dworzec jeszcze nie jest odpicowaną perełką i chyba lepiej tutaj wydać miejskie pieniądze – skomentował wiadomość pan Andrzej, mieszkaniec Lęborka.

W trakcie przygotowania jest dokumentacja techniczna peronu wraz z jego kosztorysem. Następnym krokiem ma być podział kosztów realizacji tej inwestycji, w których partycypować będzie powiat lęborski, gmina Nowa Wieś Lęborska i PKP PLK , a także Miasto Lębork.

– Przystanek kolejowy prawdopodobnie będzie nosić nazwę „Lębork-Mosty”. Planowany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2012. – poinformowała Tomasz Sopyłło,  Asystent Starosty Lęborskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.