fot. UM Lębork

Do 10 września można ubiegać się o przyznanie nagrody dla uczniów i studentów, a do 5 października br. dla studentów w dziedzinie nauka, w ramach lęborskiego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży.

fot. UM Lębork
fot. UM Lębork

Nagrody przyznawane są w trzech dziedzinach: nauka, sport, kultura i sztuka; w 4 kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna oraz szkoła wyższa.

O nagrodę mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają stałe zameldowanie na terenie miasta Lęborka, są uczniami szkół działających na terenie miasta Lęborka, a nie są zameldowani na pobyt stały w Lęborku, nie ukończyli 26 lat przed upływem terminu składania wniosków, mają udokumentowane szczególne osiągnięcia w dziedzinach: nauka, sport, kultura i sztuka w okresie od 1 września 2013 r. do 31 sierpnia 2014 r. – preferowani są kandydaci mający osiągnięcia na szczeblu ponadpowiatowym; w przypadku ubiegania się o nagrodę w dziedzinie nauka osiągnęli średnią ocen: uczeń minimum 4,8, student minimum 4,5. O nagrodę mogą ubiegać się również absolwenci szkół lub uczelni, którzy ukończyli ją w roku kalendarzowym, w którym przyznawana jest nagroda.

Z wnioskiem o przyznanie nagrody mogą wystąpić: dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, pracownicy naukowi szkół wyższych, osoby upoważnione do reprezentowania instytucji kulturalnych lub sportowych, sam zainteresowany, w przypadku, gdy jest osobą pełnoletnią, rodzice lub opiekun prawny kandydata.

Wnioski o przyznanie nagrody oraz szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Oświaty Urzędu Miejskiego w Lęborku, tel. 59 8637724 lub na stronie internetowej bip.um.lebork.pl (zakładka: Jak załatwić sprawę – Referat Oświaty).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.