fot. gk

Podczas ostatniej sesji lęborscy radni podjęli kilka uchwał związanych z rozpoczęciem nowych projektów na terenie miasta. Będą one dotyczyły m.in. wsparcia rodzin wielodzietnych oraz powstania na terenie miasta  inkubatora przedsiębiorczości.

Podczas ostatniej sesji  Rady Miasta Lęborka rajcy przyjęli m.in. program „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny”, wyrazili zgodę na aplikowanie o Szwajcarsko-Polskie środki dla MPEC-u, podjęli intencyjną uchwałę o przystąpieniu do projektu „Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości” i zmienili plan zagospodarowania obszaru w rejonie ulic Buczka i Kossaka.

Program „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny” na lata 2012-2014  skierowany jest do rodzin wielodzietnych (czwórka i więcej dzieci). Rodziny te otrzymają ulgi na korzystanie z usług miejskich instytucji (kino, muzeum, pływalnia, lodowisko).

fot. gk

Podczas Sesji radni wyrazili zgodę na aplikowanie o środki do Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy na realizację przedsięwzięcia „Budowa elektrociepłowni opalanej biomasą jako podstawowego źródła ciepła w systemie ciepłowniczym miasta Lębork”.

Przyjęto także intencyjną uchwałę wspólnej realizacji projektu pn. „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach”. Miasto przygotowuje obecnie wniosek o dofinansowanie tego projektu z unijnych funduszy. Inkubator przedsiębiorczości zlokalizowany byłby w części biurowca ZWAR-ABB przy ul. Krzywoustego w Lęborku.

Uchwalono także zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic Buczka i Kossaka w Lęborku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.