fot. archiwum

Gmina Lębork planuje budowę nowego budynku komunalnego na Osiedlu Sportowym. Środki na ten cel miasto chce pozyskać z rzędowego Funduszu Dopłat.

Gmina Lębork ma zamiar przystąpić do wiosennej edycji konkursu o dofinansowanie do budowy budynku komunalnego. Środki takie pozyskać można z rządowego Funduszu Dopłat, gdzie dofinansowanie wynosi maksymalnie 30%.

fot. archiwum

– Utworzenie mieszkań komunalnych z dofinansowaniem z tego funduszu nakłada jednak na gminę konieczność powiększenia zasobu lokali socjalnych o liczbę i o łącznej powierzchni użytkowej równą liczbie i powierzchni nowo utworzonych lokali komunalnych.- informuje Ewa Dzitko-Szybisty z Wydziału Promocji i Kultury UM w Lęborku.

Efektem starań będzie nowy budynek komunalny, który miałby stanąć na Osiedlu Sportowym, między ul. Kusocińskiego, Teligi i Czecha. W czterokondygnacyjnym, podpiwniczonym bloku znajdowałyby się 33 jedno- i dwupokojowe mieszkania.

UM w Lęborku informuje, że dokumentacja budynku jest w końcowej fazie przygotowań. Komplet dokumentów złożony zostanie do końca marca br. Natomiast decyzję poznamy w połowie roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.