środa, 29 marca, 2023
Strona główna Tagi Foki szare

Tag: foki szare

Coraz więcej fok szarych. Żywych i martwych

W ciągu kilku ostatnich dni na naszym wybrzeżu znowu w różnych miejscach obserwowano foki szare, między innymi w Helu i Mechelinkach. Z kolei w helskim fokarium przyjdą wkrótce na świat trzy młode.

Wychodzą chętniej na ląd z powodu linienia

Stado liczące siedemnaście fok szarych pojawiło się niedawno w rezerwacie Mewia Łacha niedaleko Mikoszewa. Okazuje się, że w maju wychodzą chętniej na ląd bo linieją.

Foki szare lubią to, co my

Foki szare z Bałtyku, z powodu ogromnego apetytu, skutecznie rywalizują z rybakami. W pewnych okolicach zjadają takie same ilości dorszy, siei, łososi, troci i węgorzy, ile łowią rybacy - informują naukowcy z Uniwersytetu Goeteborga w Szwecji.

Piękne maluchy otrzymały kaszubskie imiona

Są piękne, zdrowe i ważą po ponad 15 kg. Dwie foki szare przyszły na świat w helskim fokarium. Oba samce w przyszłości zostaną wypuszczone na wolność na naszym wybrzeżu Bałtyku.

Rekordowe stado fok na naszym wybrzeżu

Foki szare znowu zrobiły nam niespodziankę. U ujścia Wisły, w pobliżu miejscowości Jantar naukowcy obserwowali w ostatnich dniach stado liczące aż 26 osobników! Foki zadomowiły się tu na dobre.

Foki mają się naprawdę dobrze

Rekordową liczbę fok szarych odnotowano w ostatnich dniach na naszym wybrzeżu. Od pół wieku nie widziano ich tak wiele - informuje WWF Polska i Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Fok coraz więcej

Od początku marca w helskim fokarium przyszły na świat już cztery młode. Foki szare są tam rozmnażane w ramach projektu przywracania populacji tych ginących ssaków. Za trzy miesiące zwierzęta zostaną wypuszczone na wolność.
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Zapomniana historia strajków szkolnych na Kaszubach

To historia bohaterskich dzieci z Kaszub, walczących o prawo do nauki religii w języku polskim w zaborze pruskim. Historia zapomniana, ciągle badana i z...