Coraz więcej fok szarych. Żywych i martwych

11 grudnia 2012r. | Drukuj

W ciągu kilku ostatnich dni na naszym wybrzeżu znowu w różnych miejscach obserwowano foki szare, między innymi w Helu i Mechelinkach. Z kolei w helskim fokarium przyjdą wkrótce na świat trzy młode.

Fot. Krzysztof Tor: foka szara w Mechelinkach

9-go grudnia młodą fokę szarą obserwowali spacerowicze na plaży w Mechelinkach koło Rewy. Samicę sfotografował patrol WWF. Inną fokę szarą sfotografowano znowu na plaży  w Helu.

Niestety nie wszystkie foki miały tyle szczęścia. Tegoroczny samiec foki szarej został przypadkowo wyłowiony w sieciach wystawionych na wodach Zalewu Wiślanego. Rybacy przetransportowali martwe zwierzę do portu 6-go grudnia.

Fot. Bożena Bartoszewicz: samiec, który wpadł w sieci rybackie

Z kolei w helskim fokarium aż trzy samice są w ciąży. Estońskie foki Ewa i Ania, oraz Unda Marina ze Szwecji  urodzą potomstwo w połowie marca. Ciężarne foki są pod opieką Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowcy właśnie przeprowadzili badania USG i są pewni, że płody rozwijają się prawidłowo. Młode foki szare zostaną wypuszczone do Bałtyku.

Fot. WWF


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz