gohel.pl

Dziś na Helu rozpoczyna się jedno z największych widowisk historycznych na Pomorzu. D-Day Hel to impreza, która nawiązuje do wydarzeń 1944 r., kiedy Alianci przełamali w Normandii „Wał Atlantycki” dostając się do okupowanej przez Hitlera Europy.

gohel.pl
gohel.pl

D-Day Hel rozpocznie się dziś o godzinie 18.00 na plaży na cyplu uroczystym wciągnięciem flag państw, które zawiązały koalicję antyhitlerowską. Impreza zakończy się dopiero 24 sierpnia. Podczas dwunastu dni każdy miłośnik historii i militariów znajdzie coś dla siebie. Będzie można zobaczyć jak wyglądała linia frontu. Specjalnie utworzone stanowiska ogniowe, szpital polowy, linie zaopatrzenia i stanowiska dowodzenia pozwolą poczuć klimat tamtych lat.

Nieodłączną częścią imprezy są parady D-Day Hel, w trakcie których będzie można zobaczyć kolumnę kilkudziesięciu autentycznych zabytkowych pojazdów militarnych w ruchu. Można tu spotkać prawdziwe „perełki” motoryzacyjne. W tym roku do Helu ma trafić około sześćdziesięciu pojazdów.

Nowością tegorocznej edycji jest koncert Big-Band’u. Na scenie Bulwaru Nadmorskiego zobaczymy i usłyszymy autentyczną swingową orkiestrę, która przeniesie nas w muzyczne lata 40.

Największą atrakcją D-Day Hel są jednak profesjonalnie i z dużym rozmachem przygotowane inscenizacje. Są one pełne spektakularnych efektów pirotechnicznych, pojazdów pancernych, broni oraz rekonstruktorów żywo wcielających się w walczących żołnierzy.

D-Day Hel co roku przyciąga dziesiątki tysięcy turystów oraz pasjonatów historii, którzy chcą zobaczyć na żywo to, co dotychczas mogli oglądać tylko w kinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.