turystyka

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'turystyka':
Pomorze – nową, turystyczną strefą all inclusive?
Pomorze – nową, turystyczną strefą all inclusive?
Niebawem Majówka. Przypomina to nam wszystkim o tym, że milowymi krokami zbliża się szczyt letniego sezonu turystycznego. Dla mieszkańców Pomorza turystyka jest ważnym sektorem gospodarczym. Ten sezon, wszystko na to wskazuje, będzie bardzo pracowity. Wynika to z dwóch nowych zjawisk. Pierwszym jest pogłębianie się kryzysu migracyjnego w Europie, który zmniejsza atrakcyjność wielu tradycyjnych kierunków naszych podróży. Drugim – rosnące poczucie zagrożeniem terrorystycznym. W wyniku tego liczba rezerwacji do takich krajów jak Egipt, Tunezja, Turcja, ale częściowo również do Grecja i Włoch spadła nawet o 50% - wynika z danych organizatorów wycieczek. To efekty zewnętrzne. Są również przyczyny wewnętrzne. Na Pomorzu jest coraz więcej dobrych obiektów wypoczynkowych, nowe są w budowie, standard oferowanych usług również podnosi się. Jest jeszcze wątek psychologiczny. Obserwujemy skłonność do wypoczynku w „swojskich” klimatach, które dobrze znamy i lubimy.
O czym rozmawiają w Słupsku?
O czym rozmawiają w Słupsku?
Energia odnawialna, gaz łupkowy, turystyka i rolnictwo z tego ma słynąć nie tylko w Polsce, ale i w Europie tak zwany region słupski. Kierunki rozwoju Pomorza Środkowego, a także szanse i bariery to główne tematy Słupskich Dni Gospodarki.
Wejherowo: Poznaj dalekie zakątki świata
Wejherowo: Poznaj dalekie zakątki świata
Festiwal Przygody „WANOGA” to jedyna tego typu impreza odbywająca się jesienią w północnej Polsce. Wydarzenie odbędzie się 5-7 października 2012 r., a udział w nim weźmie osiemnastu podróżników, którzy opowiedzą swoje historie.
To oznacza koniec znanej uczelni
To oznacza koniec znanej uczelni
Rektorzy Akademii Pomorskiej i Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania podpisali porozumienie o połączeniu obu słupskich uczelni. W październiku w miejsce WHSZ powstanie nowy wydział z dwoma kierunkami – zarządzaniem i turystyką.
Niepełnosprawni będą pracować
Niepełnosprawni będą pracować
Nawet kilkaset osób niepełnosprawnych z Pomorza może wkrótce znaleźć pracę w branży turystycznej. Dzięki finansowanym przez Unię Europejską szkoleniom, osoby niepełnosprawne intelektualnie naucza się wielu potrzebnych w turystce zawodów.
Wejherowo zwiedzisz z przewodnikiem
Wejherowo zwiedzisz z przewodnikiem
Kto ma ochotę zgłębić swoją wiedzę o mieście i zwiedzić najciekawsze zakątki Wejherowa, tego lata będzie miał na to jeszcze większą szansę.
Księstwo Łeby wciąż żywe [ZDJĘCIA]
Księstwo Łeby wciąż żywe [ZDJĘCIA]
Pomimo deszczu, kolorowa i głośna parada przeszła ulicami Łeby. I chociaż jak twierdzi Dorota Rabczewska - "królowa jest jedna", musi się pogodzić z tym, że koncertuje dzisiaj w Księstwie.
Internetowy przewodnik dla turystów
Internetowy przewodnik dla turystów
Informacje o atrakcjach Gdyni, imprezach kulturalnych i sportowych, a także o najbliższych hotelach, bankomatach, aptekach czy promocjach w restauracjach – to wszystko znaleźć można w mobilnym przewodniku dla turystów.
Polska pięknieje, Wejherowo też [WIDEO]
Polska pięknieje, Wejherowo też [WIDEO]
Renowacja Kalwarii Wejherowskiej i inne działania w ramach Parku Kulturowego w Wejherowie okrzyknięte cudem unijnych funduszy.
Parowozem do Ustki
Parowozem do Ustki
Skład złożony z wygodnych wagonów pasażerskich oraz zabytkowego parowozu, 2 lipca wyruszy z Poznania do Ustki.