fot. WHSZ w Słupsku

Rektorzy Akademii Pomorskiej i Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania podpisali porozumienie o połączeniu obu słupskich uczelni. W październiku w miejsce WHSZ powstanie nowy wydział z dwoma kierunkami – zarządzaniem i turystyką.

fot. WHSZ w Słupsku

Rektorzy dwóch słupskich uczelni zaprezentowali we wtorek koncepcję połączenia Akademii Pomorskiej i Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania. Oznacza to, że WHSZ będzie zlikwidowana, a cały majątek zostanie przekazany Akademii Pomorskiej, która złoży wniosek do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o zgodę na uruchomienie dwóch nowych kierunków – zarządzania oraz turystyki i rekreacji.

– Wnosimy do słupskiej akademii majątek o wartości około 10 milionów złotych, w tym budynek, bibliotekę i pracowników. Co ważne, otrzymaliśmy zapewnienia, że wszyscy pracownicy naszej uczelni znajdą pracę w akademii – mówi Antoni Szreder, rektor WHSZ. Oznacza to, że w Akademii Pomorskiej powstanie Wydział Zarządzania i Turystyki.

– Mamy wielu zainteresowanych naukami ścisłymi, dlatego jestem przekonany, że przybędzie nam studentów, a po połączeniu szkół Słupsk stanie się wiodącym ośrodkiem naukowym w regionie – powiedział Roman Drozd, rektor Akademii Pomorskiej.

Nowe kierunki ruszą w październiku 2012 roku, gdy  szkoły zostaną  połączone. Akademia Pomorska automatycznie przejmie  500 studentów WHSZ oraz jej pracowników, którym nowy pracodawca gwarantuje zatrudnienie przez 3 lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.