fot. wanoga.pl

Festiwal Przygody „WANOGA” to jedyna tego typu impreza odbywająca się jesienią w północnej Polsce. Wydarzenie odbędzie się 5-7 października 2012 r., a udział w nim weźmie osiemnastu podróżników, którzy opowiedzą swoje historie.

fot. wanoga.pl

Program festiwalu obejmuje pokazy filmów, slajdów, fotografii z podróży po świecie, a także liczne imprezy plenerowe. Impreza ma być inspiracją do pogłębiania wiedzy krajoznawczej, a także rozbudzenia zainteresowania walorami turystycznymi świata i regionu pomorskiego. Wśród gości festiwalu znajdą się ludzie oryginalni, często bardzo znani, którzy w sposób ciekawy zechcą podzielić się swoimi pasjami, dokonaniami i osiągnięciami. Będą wśród nich wyczynowi eksploratorzy, jak i autostopowicze, himalaiści i zwyczajni wędrowcy, odkrywcy i podróżnicy, grotołazi i żeglarze. Jednym słowem Ci wszyscy, dla których podróżowanie – bardziej niż celem samym w sobie – jest pasją i sposobem na doświadczanie życia.

Pierwszy dzień festiwalu WANOGA wypełnią pokazy o tematyce związanej z wodą. Wśród prelegentów nie zabraknie znanych kajakarzy i żeglarzy, którzy opowiedzą o swoich ostatnich dokonaniach. Wśród gości festiwalu znajdą się m.in. Monika Witkowska, żeglarka z Warszawy, która opowie o swoim rejsie po akwenach arktycznych, czy Aleksander Doba z Polic, który przedstawi swoją wyprawę kajakiem przez Atlantyk. Drugi dzień festiwalu upłynie pod znakiem pokazów podróżniczych oraz imprez plenerowych. W trakcie prelekcji na sali zobaczymy między innymi Tomasza Grzywaczewskiego, pomysłodawcę wyprawy Long Walk Plus Expedition, wiodącej śladami niezwykłej ucieczki polskich zesłańców z syberyjskich łagrów do położonej w Indiach Kalkuty, czy Piotra Kuryło, laureata prestiżowej nagrody Kolosy, za obiegnięcie dookoła kuli ziemskiej.

Ostatni dzień festiwalu wypełnią pokazy o tematyce górskiej. Wśród zaproszonych gości pojawią się m.in. wschodząca gwiazda polskiego alpinizmu Ola Dzik oraz zdobywca Korony Himalajów – Piotr Pustelnik. Pokazom towarzyszyć będą imprezy rekreacyjne oraz pokazy filmów dokumentalnych. Prelekcje w ramach Festiwalu Przygody WANOGA odbywać się będą w zabytkowej auli Gimnazjum nr 1 w Wejherowie (tzw. sala kameralna WCK).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.