Był człowiekiem pełnym energii i niezniszczalnym kajakarzem. Nie bał się wyzwań – trzykrotnie samotnie przemierzył Atlantyk. Spełniał swoje marzenia i nie oglądał się na metrykę. Właśnie dlatego został patronem Nagrody Wiecznie Młodzi. To wyróżnienie przyznawane podczas Kolosów tym, którzy chcą realizować swoje podróżnicze pasje bez względu na wiek. W tym roku Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędą się w październiku.

Aleksander Doba wielokrotnie gościł w Gdyni podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników Żeglarzy i Alpinistów. Otrzymał tu wiele nagród za swoje podróżnicze wyczyny i dokonania. Zawsze udowadniał, że wiek nie ma znaczenia, trzeba przeć do przodu i spełniać swoje marzenia. Dawał dobry przykład innym podróżniczym nestorom. Teraz będzie patronem nagrody, która trafia do ludzi takich jak on.

Od teraz podczas Kolosów będzie przyznawana Nagroda Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby. Organizatorzy wydarzenia postanowili w ten sposób uhonorować zmarłego w lutym podróżnika. Decyzję podjęto w porozumieniu z jego żoną – Gabi Dobą.

Po raz pierwszy tę podróżniczą nagrodę przyznano w 2017 roku. Jej dotychczasowi laureaci to: Ryszard Jan Pawłowski (2017), Lech Flaczyński (2018), Ryszard Teisseyre (2019) i Anita Pogorzelska (2020). Fundatorem nagrody jest prezydent Gdyni.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu można przesyłać do 31 maja.

Przypomnijmy, o Nagrodę Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby na realizację podróżniczych marzeń mogą ubiegać się najstarsi uczestnicy spotkań. Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. O zwycięstwie decyduje oryginalność i jakość projektu oraz wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni prelekcji o swoim największym dokonaniu z ostatnich lat. Prezydent Gdyni wspiera podróżników-seniorów nagrodą w wysokości 15 tysięcy złotych, która jest przeznaczona na realizację podróży opisanej w zgłoszeniu projektu.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy do Nagrody Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby.

W tym roku odbędzie się 23. edycja Kolosów, czyli Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną tegoroczną odsłonę imprezy zaplanowano w pierwszy weekend października (1-3.10.2021). Jeśli tylko będzie to możliwe, Kolosy zostaną zorganizowane w tradycyjnej, stacjonarnej formule. Jeśli nie – wydarzenie odbędzie się online.

Z uwagi na przesunięcie podróżniczych spotkań na październik przedłużono również termin zgłoszeń do Kolosów we wszystkich kategoriach do 31 maja. Szczegółowe informacje oraz zasady udziału można znaleźć na stronie kolosy.pl.

ŹRÓDŁOgdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.