fot. niemabarier.pl

Nawet kilkaset osób niepełnosprawnych z Pomorza może wkrótce znaleźć pracę w branży turystycznej. Dzięki finansowanym przez Unię Europejską szkoleniom, osoby niepełnosprawne intelektualnie naucza się wielu potrzebnych w turystce zawodów. 

fot. niemabarier.pl

Większość osób niepełnosprawnych intelektualnie po skończeniu nauki w ośrodkach szkolno – wychowawczych skazana jest na siedzenie w domu. – Teraz dzięki finansowanemu przez unię programowi, który ma zapobiegać wykluczeniom społecznym i zawodowym, osoby niepełnosprawne intelektualnie wkrótce będą mogły znaleźć pracę w turystyce – mówi Małgorzata Iwańska,  organizator szkolenie dla osób niepełnosprawnych.

Osoby niepełnosprawne uczą się między innymi sprzątania hotelowych pokoi, ścielenia łóżek, pracy w recepcji i hotelowej kuchni. Podczas kilku miesięcznego szkolenia osoby niepełnosprawne naucza się także hotelowego savoir vivre – skomplikowanych zasad nakrywania do stołu i pracy barmana.

Jak wyliczają specjaliści wieloletnie zasiłki tylko dla jednej osoby niepełnosprawnej intelektualnie i do tego bezrobotnej kosztują państwo ponad 300 tysięcy złotych. Pomysłodawcy projektu zachęcają pomorskich hotelarzy i restauratorów aby nie obawiali się zatrudniać osób niepełnosprawnych. Dzięki programowi pracę w turystyce może dostać nawet kilkaset niepełnosprawnych osób. Jako pierwsi sprawdza swoje siły w hotelarstwie uczniowie z ośrodka szkolno – wychowawczego w Damnicy koło Słupska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.