dziki

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'dziki':
Dziki problem w gminie Kępice
Dziki problem w gminie Kępice
Trójmiejskie dziki zamieniły życie w piekło mieszkańcom kilku wsi z gminy Kępice. Wyłapywane w miastach dziki trafiają do specjalnego ośrodka w pobliżu Kępic. Tam mają zdziczeć i wrócić do lasu. Niestety w praktyce zwierzęta co sił pędzą do ludzi.
Dziki w mieście. Burmistrz Redy apeluje
Dziki w mieście. Burmistrz Redy apeluje
Dziki żyją w lasach, jednak wieczorem wyruszają szukać pożywienia gdzie indziej. Coraz częściej można spotkać je w miastach. Tak też bywa na osiedlach w Redzie. Miasto zapobiega takim sytuacjom, jednak prosi też o pomoc mieszkańców.
Dziki z miasta jadą na kaszubską wieś
Dziki z miasta jadą na kaszubską wieś
Na Kaszuby przybywają transporty dzików z… Bydgoszczy. Do lasów powiatu bytowskiego od kilku dni są przywożone dziki odławianie na osiedlach mieszkaniowych tego miasta. Zwierzęta trafią w okolice Miastka.
Dziki w Marinie
Dziki w Marinie
Port jachtowy w Łebie opanowało stado dzików. Ostatnio młodzi żeglarze przez kilka godzin bali się wejść na teren Mariny, bo na trawniku pożywiały się dwie lochy z młodymi.
Wzruszająca historia dzików – zostały tylko dwa
Wzruszająca historia dzików – zostały tylko dwa
Takiej historii nie powstydziłby się sam Walt Disney. Potrącona przez samochód locha do mieszkańca Charbrowa, który dokarmiał ją zimą, przyprowadziła swoje potomstwo. Kilka minut później ranny dzik padł. Rolnikowi nie pozostało nic innego, jak zaopiekować się osieroconym stadkiem sześciu dzików. Przeżyły dwa...
Dzik jest dziki
Dzik jest dziki
W centrum Gdyni powstanie kolejna odłownia dzików. Tym razem leśnicy zbudują ją w rezerwacie Kępa Redłowska. W tym nadmorskim lesie, odwiedzanym codziennie przez mieszkańców i turystów, znowu zadomowiło się stado dzików.
Dokarmiamy zwierzynę
Dokarmiamy zwierzynę
Niskie temperatury oraz gruba, zamarznięta pokrywa śnieżna, utrudniają dzikim zwierzętom dostęp do pokarmu. Nadleśnictwa i koła łowieckie dokarmiają zwierzynę leśną. Mimo to zwierzęta podchodzą do osiedli w poszukiwaniu pożywienia.
Lampy dla dzików?
Lampy dla dzików?
Kartuscy radni na swej ostatniej sesji odrzucili Plan Odnowy Miejscowości Dzierżążno, ponieważ zakładał on montaż oświetlenia ulicznego m.in. dla… utrzymania równowagi gatunkowej zwierząt leśnych.