wtorek, 28 maja, 2024
Strona główna Tagi Letni Festiwal Filmów Kaszubskich

Tag: Letni Festiwal Filmów Kaszubskich

Film prezentujący prawdę o Kaszubach

Szóste spotkanie w ramach II Festiwalu Filmów Kaszubskich było zgoła odmienne od poprzednich pod kilkoma względami. Przede wszystkim tym razem podjęto temat relacji międzynarodowych przed i w czasie wojny.

Festiwal kaszubskich filmów zakończony

Zakończył się Festiwal Filmów Kaszubskich i o Kaszubach. Projekcje były w każdy czwartek, od 30 czerwca do 1 września. Nieprzypadkowo na koniec zaplanowano „Blaszany bębenek” w reżyserii Volkera Schondorffa oparty na słynnej – nagrodzonej Nagrodą Nobla – powieści Guntera Grassa.

Nie przegap ostatniego filmu w Małkowie

Zapraszamy na ostatni film tegorocznego Letniego Festiwalu Filmów Kaszubskich i o Kaszubach pt. "Blaszany bębenek", który odbędzie się dzisiaj w Małkowie o godz. 20.00.

Festiwalowa oferta rośnie

Na przedostatnim spotkaniu w ramach Festiwalu Filmów Kaszubskich obie sale Centrum Kulturalno – Sportowego w Małkowie były zapełnione. Przybyła rekordowa liczba około 120 osób.

Dziś kolejne projekcje Letniego Festiwalu

Zapraszamy dziś na kolejne projekcje w ramach Letniego Festiwalu Filmów Kaszubskich i o Kaszubach. Pokazane będą dwa filmy: "Rodnô Mowa" (o 40-leciu konkursu prozy i poezji kaszubskiej, którego finał zawsze jest w Chmielnie) oraz "Testament" w reż. Andrzeja Sipajły z Józefem Roszmanem w roli głównej.

Hrabia Krokowski o kaszubskich wartościach

„Krokowa – moja miłość” i „Dar Adampola” na Festiwalu Kaszubskich Filmów.

Festiwal Filmów Kaszubskich rozpoczęty

Uroczysta, bardzo udana inauguracja Letniego Festiwalu Filmów Kaszubskich i o Kaszubach już za nami. Jako pierwszy zaprezentowano film Kaszubi w Kanadzie. Przed nami kolejne projekcje.

Letni Festiwal Filmów Kaszubskich

Dzisiaj rozpocznie się Letni Festiwal Filmów w Małkowie (powiat kartuski). Przez dwa miesiące widzowie zobaczą filmy kaszubskie i o Kaszubach.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...