czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona główna Tagi Edukacja

Tag: edukacja

Przedszkolna rewolucja

Automatycznie obliczają frekwencję i opłaty oraz usprawniają komunikację z rodzicami i personelem. Coraz więcej żłobków i przedszkoli korzysta z aplikacji do zarządzania placówką. Jedną...

Posłowie chcą zwiększenia finansowania nauki języka kaszubskiego

Zwiększenie finasowania nauki języka kaszubskiego i zmiana standardów kształcenia nauczycieli tego języka – to najważniejsze z postulatów dezyderatu Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmu...

Maturzyści z powiatu kartuskiego! Targi Edukacyjne już jutro!

6 marca br. w godz. 10.00-14.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących ul. Klasztorna 4 w Kartuzach odbędą się XIII Powiatowe Targi ,,Nauka-Praca-Kariera". 

XIV Edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych „Akademus” w Chojnicach już za dwa...

1 marca br. odbędzie się XIV Edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych „Akademus” w Chojnicach, która została przygotowana przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach przy współpracy Szkolnych Ośrodków Kariery działających na terenie powiatu chojnickiego. Tegoroczne hasło brzmi: „Liczy się indywidualny pomysł na siebie”.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie z Laurem Mistrza Nowoczesnej Edukacji!

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie przyjęło zaproszenie do udziału w Konkursie o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji. Informacja o nim została umieszczona na stronie gdańskiego kuratorium oświaty, a honorowy patronat nad inicjatywą objął Minister Edukacji Narodowej.

XVIII edycja Kościerskich Targów Książki już w sobotę

Burmistrz i Rada Miasta Kościerzyna oraz Biblioteka Miejska w Kościerzynie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w osiemnastej edycji Kościerskich Targów Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2017". Targi odbędą się w sobotę 8 lipca 2017, w godzinach od 11.00 do 16.00 na Rynku Miasta.

Nauczyciele żyją przestarzałą ideologią

Wydaje się, że nauczyciele utknęli w sposobie działania podobnym do Internetu 1.0. Wysyłają informacje a studenci je odbierają. Sposób działania Internetu 1.0 to sposób, w jaki nauczyciele zostali wychowani. Jednak obecni młodzi ludzie są wychowywani w stylu Internetu 2.0. - komunikują się, a nie jedynie wysyłają informacje. Raczej interpretują informacje, niż je po prostu odtwarzają. Najpierw kilka razy formułują w głowie to, co chcą powiedzieć, zanim wyrażą swoją opinię. Czują się stale osądzani.

Sporo nowości na uczelniach wyższych

Tegoroczna reforma szkolnictwa wyższego rozpoczyna nowy etap w historii polskich uczelni. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka zapowiedziała na konferencji prasowej, że wprowadzane zmiany są najpoważniejsze od kilkunastu lat.

Słabe wyniki matur. Kaszubski zdali wszyscy

Prawie sto tysięcy absolwentów w całej Polsce nie zdało majowego egzaminu maturalnego. Także na Pomorzu co czwarty maturzysta nie uzyskał minimalnego wyniku.

Język kaszubski w przedszkolu?

Urząd miasta Kościerzyna zaprasza na konferencję pt. "Czy warto uczyć języka kaszubskiego w przedszkolu?", która odbędzie się 9 czerwca br. o godz. 11.00 w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" w Kościerzynie.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...