Fot. zukowo.pl

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie przyjęło zaproszenie do udziału w Konkursie o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji. Informacja o nim została umieszczona na stronie gdańskiego kuratorium oświaty, a honorowy patronat nad inicjatywą objął Minister Edukacji Narodowej.

Fot. zukowo.pl

W pierwszym etapie Konkursu, w terminie do 15 czerwca 2017 r., szkoła przesłała przygotowaną pracę do Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Prezentowała ona obszary szkoły: wyposażenie w rozwiązania techniczne, e-narzędzia, innowacyjny uczeń oraz otwartość na wykorzystanie TIK. W drugim etapie, spośród nadesłanych prac, Kuratoria Oświaty wybrały najlepsze z województwa i do 15 lipca 2017 r. przekazały je do dalszej oceny przez Komisję Konkursową. W/w Komisja wyłoniła 64 placówki (po 4 z każdego województwa) zasługujące na tytuł „Mistrza Nowoczesnej Edukacji”.

Procedura oceny prac była dwustopniowa, realizowana przez dwa niezależne ciała oceniające – Konkursowy Zespół Kwalifikacyjny oraz przez Komisję Konkursową. Konkursowy Zespół Kwalifikacyjny składał się z ekspertów odpowiedzialnych za ocenę wstępną prezentacji i wytypowanie zwycięzców. Skład KZK to 12 osób – 4 osoby wyspecjalizowane w określonej grupie placówek (przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, techników, szkół zawodowych) oraz eksperci dodatkowi z różnych specjalizacji. Komisja Konkursowa, czyli Kapituła Nagrody o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji składała się z 5 osób o uznanym dorobku naukowym i praktycznym. Zasady kwalifikacji i wyboru zwycięzców były następujące: Konkursowy Zespół Kwalifikujący przeprowadził ocenę i kwalifikację nadesłanych prezentacji konkursowych do 31 października 2017 r. zgodnie z następującą procedurą: każda prezentacja placówki była oceniona przez 3 ekspertów, wynikiem pracy 3-osobowej komisji była karta oceny zawierająca informacje o punktacji i wynikach ocen indywidualnych ekspertów – ostateczna punktacja dla danej placówki stanowiła wypadkową ocen wszystkich ekspertów. Następnie Kapituła otrzymała wyniki od KZK do akceptacji, z prawem do weryfikacji przedstawionych werdyktów.

Kilka tygodni temu nadeszła informacja, że szkoła została nominowana do otrzymania Lauru Mistrza Nowoczesnej Edukacji, jednak nominacja to jeszcze nie tytuł. 24 listopada 2017 r. podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce oraz II Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji w uroczystej atmosferze na scenie pojawili się przedstawiciele wszystkich nominowanych szkół. A chwilę potem spośród wszystkich nominowanych placówek zostały ogłoszone te, które otrzymały Laur. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie znalazła się wśród laureatów!

Otrzymanie tego tytułu to wkład wielu osób oraz Organu Prowadzącego. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobre wyposażenie w sprzęt komputerowy, pomoce dydaktyczne, zaangażowanie nauczycieli, uczniów i rodziców. Gminny projekt Dzieciaki Bystrzaki to szereg zajęć dodatkowych dla uczniów, pomoce do nauki języków obcych, informatyki (pracowania terminalowa), mierniki wykorzystywane w czasie zajęć z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, laptopy, tablety, tablice interaktywne, gry planszowo-interaktywne, szkolenia dla nauczycieli i szereg innych. Rada Rodziców to zespół Osób, dla których wyposażenie szkoły w pomoce jest priorytetowym zadaniem. To z ich funduszy  zostały zakupione ozoboty, tablety, klocki Lego Mindstorms.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.