Fot. GK
1 marca br. odbędzie się XIV Edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych „Akademus” w Chojnicach, która została przygotowana przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach przy współpracy Szkolnych Ośrodków Kariery działających na terenie powiatu chojnickiego. Tegoroczne hasło brzmi: „Liczy się indywidualny pomysł na siebie”.
Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na dostęp młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do rzetelnych źródeł aktualnej informacji o kierunkach kształcenia, rynku pracy, umiejętności samodzielnego zdobywania informacji oraz posiadania własnej strategii wyszukiwania i oceny informacji o dalszej ścieżce edukacyjnej. Chcą również zwrócić uwagę na zainteresowania oraz predyspozycje zawodowe, które każdy młody człowiek powinien znać na obecnym etapie rozwoju.
Podobnie, jak we wcześniejszych edycjach, targi odbędą się w hali sportowej CENTRUM PARK w dwóch turach. Uczestniczyć w nich będzie ponad 1300 uczniów z powiatu chojnickiego i człuchowskiego. Swoją ofertę zaprezentuje 46 wystawców-uczelnie morskie, techniczne, medyczne, uniwersytety i szkoły policealne. Do Chojnic przybędą wystawcy z Trójmiasta, Olsztyna, Słupska, Koszalina, Szczecina, Torunia i Poznania.
W trakcie targów, młodzi ludzie wysłuchają także prelekcji przygotowanej przez ekspertów Centrum Rozwoju Talentów nt. „Zaufaj swoim Talentom i bądź w życiu „Kim chcesz”. Ciekawą i bezpłatną ofertę edukacyjną kierują do przyszłych absolwentów Medyczno-Społeczny Zespół Szkół Policealnych i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach, które dodatkowo proponuje nową formę kształcenia w postaci Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych. Swoje stanowisko na targach zajmie Powiatowy Urząd Pracy z Chojnic, przy którym będzie można dowiedzieć się między innymi na temat zasad, organizacji stażu i szkoleń. Przedstawione zostaną również zasady ubiegania się o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.
Tegoroczne targi zostały objęte Honorowym Patronatem Centrum Rozwoju Talentów, który działa pod egidą Gdańskiego Urzędu Pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.