XIV Edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych „Akademus” w Chojnicach już za dwa dni!

27 lutego 2018r. | Drukuj
1 marca br. odbędzie się XIV Edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych „Akademus” w Chojnicach, która została przygotowana przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach przy współpracy Szkolnych Ośrodków Kariery działających na terenie powiatu chojnickiego. Tegoroczne hasło brzmi: „Liczy się indywidualny pomysł na siebie”.
Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na dostęp młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do rzetelnych źródeł aktualnej informacji o kierunkach kształcenia, rynku pracy, umiejętności samodzielnego zdobywania informacji oraz posiadania własnej strategii wyszukiwania i oceny informacji o dalszej ścieżce edukacyjnej. Chcą również zwrócić uwagę na zainteresowania oraz predyspozycje zawodowe, które każdy młody człowiek powinien znać na obecnym etapie rozwoju.
Podobnie, jak we wcześniejszych edycjach, targi odbędą się w hali sportowej CENTRUM PARK w dwóch turach. Uczestniczyć w nich będzie ponad 1300 uczniów z powiatu chojnickiego i człuchowskiego. Swoją ofertę zaprezentuje 46 wystawców-uczelnie morskie, techniczne, medyczne, uniwersytety i szkoły policealne. Do Chojnic przybędą wystawcy z Trójmiasta, Olsztyna, Słupska, Koszalina, Szczecina, Torunia i Poznania.
W trakcie targów, młodzi ludzie wysłuchają także prelekcji przygotowanej przez ekspertów Centrum Rozwoju Talentów nt. „Zaufaj swoim Talentom i bądź w życiu „Kim chcesz”. Ciekawą i bezpłatną ofertę edukacyjną kierują do przyszłych absolwentów Medyczno-Społeczny Zespół Szkół Policealnych i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach, które dodatkowo proponuje nową formę kształcenia w postaci Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych. Swoje stanowisko na targach zajmie Powiatowy Urząd Pracy z Chojnic, przy którym będzie można dowiedzieć się między innymi na temat zasad, organizacji stażu i szkoleń. Przedstawione zostaną również zasady ubiegania się o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.
Tegoroczne targi zostały objęte Honorowym Patronatem Centrum Rozwoju Talentów, który działa pod egidą Gdańskiego Urzędu Pracy.

Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz