fot. sxc.hu

Urząd miasta Kościerzyna zaprasza na konferencję pt. „Czy warto uczyć języka kaszubskiego w przedszkolu?”, która odbędzie się 9 czerwca br. o godz. 11.00 w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w Kościerzynie.

Konferencja stanowi podsumowanie projektu pt. „Kaszubskie przedszkole” realizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w roku szkolnym 2010/2011 dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej.

W programie przewidziano m.in. występ dzieci z Przedszkola „Tęczowa Trójeczka” w Kościerzynie, wykłady: o programie „Kaszebsczi cedowny swiat” – Renata Mistarz, konsultant edukacji regionalnej w Centrum Edukacji Nauczycieli, „W Kościerzynie przedszkolaki mówią po kaszubsku” – Maria Mach, nauczyciel języka kaszubskiego w Przedszkolu „Tęczowa Trójeczka” w Kościerzynie, „Z moich doświadczeń w realizacji programu „Kaszebsczi cedowny swiat” ” – Janina Kosiedowska, nauczyciel języka kaszubskiego w Przedszkolu „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach, „Piosenka jako materiał edukacyjny w nauczaniu początkowym” – Tomasz Fopke, Wiceprezes Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

fot. sxc.hu

W planach jest także dyskusja odnosząca się do tytułu konferencji. Podsumowanie przedstawi Łukasz Grzędzicki, Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają materiały edukacyjne przydatne do nauczania języka i kultury kaszubskiej w przedszkolach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.