niedziela, 5 lutego, 2023
Strona główna Tagi Aquapark

Tag: aquapark

Aquapark coraz droższy. Końca budowy nie widać

Wciąż ważą się losy słupskiego Aquaparku. Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej samorządowcom i prezydentowi nie udało się dojść do porozumienia w sprawie budowy parku wodnego. Wiadomo, że inwestycja będzie kosztować co najmniej siedemnaście milionów więcej niż początkowo zakładano. Jej przerwanie oznacza jednak utratę przez miasto 19 milionów złotych unijnej dotacji.

Niekończąca się historia. Aquapark w budowie

Narasta konflikt między władzami Słupska i głównym wykonawcą aquaparku. Mimo zerwania umowy przez miasto, konsorcjum budowlane nie zamierza dobrowolnie zejść z placu budowy. Obie strony konfliktu zapowiadają wytoczenie procesów sądowych.

Holendrzy łapią się za głowę: po co wam aquapark i ekrany?

Holenderska telewizja pokazała Słupsk jako przykład niegospodarności w inwestowaniu środków unijnych. Holendrzy odwiedzili słupski aquapark i przytoczyli jako jeden z przykładów absurdalnych inwestycji w Polsce.

Miasto ukarało wykonawcę aquaparku. Ten zapewnia: „Będziemy walczyć”

Władze Słupska chcą zerwać umowę z wykonawcą Aquaparku. Powodem jest olbrzymie opóźnienie prac budowlanych. Park wodny miał być gotowy w czerwcu tego roku. Niestety wszystko wskazuje na to, że inwestycja może nie być ukończona nawet za rok. Miasto może stracić dwudziestomilionową unijną dotację na ten cel.

Budowa parku wodnego nielegalna?

Prokuratura Okręgowa w Słupsku prowadzi śledztwo w sprawie fałszowania dokumentów i niedopełnienia obowiązków przez urzędników słupskiego ratusza. Sprawa dotyczy największej miejskiej inwestycji, czyli budowy Aquaparku.

Rozpoczęła się budowa parku wodnego!

W Słupsku po wielu miesiącach oczekiwania ruszyła budowa parku wodnego. Zgodnie planem Aquapark ma być otwarty w czerwcu 2012 roku. W dotrzymanie terminu nie wierzą już jednak nawet najwięksi optymiści.

Ruszyła strona aquaparku

Oficjalnie ruszyła strona internetowa słupskiego aquaparku, na której zamieszczono podstawowe informacje o obiekcie, aktualności oraz ciekawostki. Trwa także konkurs na logo Parku Wodnego "Trzy Fale".

Dziwna firma zbuduje aquapark

Konsorcjum TIWWAL, które ma wybudować w Słupsku Aquapark, ma problemy z dotrzymaniem terminów wykonania innych obiektów na terenie kraju i nie płaci podwykonawcom. Budowa aquaparku w Słupsku ma rozpocząć się w tym roku.

Aquapark jak z bajki

Dwie bryły, kilka basenów, a do tego szereg atrakcji – dzisiaj w słupskim ratuszu przedstawiono koncepcję projektową Centrum Rekreacji i Rehabilitacji w Słupsku. Budowa aquaparku będzie kosztować 58 mln zł.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Zapomniana historia strajków szkolnych na Kaszubach

To historia bohaterskich dzieci z Kaszub, walczących o prawo do nauki religii w języku polskim w zaborze pruskim. Historia zapomniana, ciągle badana i z...