fot. inwestlokal.pl

W Słupsku po wielu miesiącach oczekiwania ruszyła budowa parku wodnego. Zgodnie planem Aquapark ma być otwarty w czerwcu 2012 roku. W dotrzymanie terminu nie wierzą już jednak nawet najwięksi optymiści.

fot. inwestlokal.pl

Na Aquapark słupszczanie czekają od wielu lat. Bardzo droga  inwestycja była zawsze powodem konfliktu między radnymi i prezydentem miasta. Gdy przedsięwzięcie warte 57 milionów złotych dofinansował z unijnych środków marszałek województwa, słupscy radni zgodzili się wreszcie na budowę parku wodnego. W listopadzie ubiegłego roku władze miasta podpisały porozumienie z konsorcjum, które wygrało przetarg na tę inwestycję.

fot. gk

Po medialnym show związanym z wyborem projektu Aquaparku i podpisaniem umowy z wykonawcą wydawało się, że budowa ruszy gdy tylko skończą się mrozy. Na prace przy wylewaniu fundamentów trzeba było jednak czekać aż do sierpnia. Prace przy budowie Aquaparku opóźniły się bo z inwestycji zrezygnował w ostatniej chwili najważniejszy podwykonawca. Oficjalnie inwestycja ma opóźnienie dwóch tygodni. Nieoficjalnie mówi się nawet kilku miesiącach.

Mimo opóźnienia władze Słupska zapewniają, że park wodny będzie gotowy w terminie – czyli w czerwcu 2012 roku. Za każdy dzień opóźnienia główny wykonawca będzie musiał zapłacić miastu 115 tysięcy złotych kary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.