fot. UM w Słupsku

Dwie bryły, kilka basenów, a do tego szereg atrakcji – dzisiaj w słupskim ratuszu przedstawiono koncepcję projektową Centrum Rekreacji i Rehabilitacji w Słupsku. Budowa aquaparku będzie kosztować 58 mln zł.

Fot. UM w Słupsku


Nowe centrum będzie składało się z dwóch brył. W jednej z nich znajdzie się basen dla niepływających, fitness i wellness. Natomiast w drugiej zespół basenów rekreacyjnych i basen sportowy. Powierzchnia parku wodnego wyniesie 10 707 m2.

Fot. UM w Słupsku

W projekcie pracowni architektonicznej PAS PROJEKT ARCHISTUDIO z Nadarzyna przewidziano m.in. basen rehabilitacyjny, sportowy (pow. 385 m2), dwie sauny, zewnętrzny basen solankowy, ścianę wspinaczkową. Nie zabraknie także kawiarenki internetowej, sklepu ze sprzętem pływackim i placu zabaw dla dzieci. W kompleksie przewidziano także zaplecze gastronomiczne, siłownię i fitness, a także bogato wyposażone SPA.

Jednorazowo z usług parku będzie mogło korzystać 900 osób, dla których zaplanowano parking na 282 samochodów i 15 autokarów.

Fot. UM w Słupsku

Projekt Centrum przewiduje bardzo nowoczesne rozwiązania, które mają na celu maksymalne obniżenie kosztów jego utrzymania. W całym obiekcie zamontowany zostanie system sportsolar i pompy ciepła.

Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na 30 czerwca 2012 r. Koszt budowy to prawie 58 mln zł. Będzie to największy aquapark na Pomorzu.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.