foto: UM Słupsk

Słupsk jest miastem bezpiecznym – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, których wyniki zaprezentowano podczas debaty badaczy z przedstawicielami władz miasta oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście.

Z badania na grupie blisko 900 dorosłych mieszkańców Słupska wynika, że słupszczanie czują się w mieście bezpiecznie. Prawie 37 proc. ankietowanych poziom bezpieczeństwa oceniło jako dobry, a 31 proc. jako bardzo dobry. 10 proc. badanych uznało jednak, że miasto nie jest bezpieczne. Najsłabiej bezpieczeństwo oceniono na Starym Mieście – tam odsetek osób, które wystawiły najniższą możliwą ocenę był dwukrotnie wyższy niż w pozostałych częściach miasta. Z kolei za najbardziej uciążliwe przestępstwa słupszczanie uznali bójki i pobicia (58 proc. wskazań) i kradzieże (9 proc). Z kolei za najbardziej niebezpieczne miejsce słupszczanie uznali dworce kolejowy i autobusowy. W badaniach przeanalizowano m.in. także poziom zaufania do instytucji, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w mieście oraz oczekiwania w zakresie pożądanych działań służb na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Badanie, które przeprowadzono w okresie od lipca 2019 do marca 2020 r., jest elementem badań nad bezpieczeństwem społeczności lokalnych prowadzonych przez Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania. Dopuszczalny błąd w badaniu wynosi 3 proc.

Badanie „Ocena bezpieczeństwa i porządku publicznego w granicach miasta Słupska przez mieszkańców miasta w latach 2019-2020” jest kontynuacją prowadzonych przed laty analiz dotyczących postrzegania poziomu bezpieczeństwa. Akademia Pomorska przeprowadziła pięć tego typu badań – po raz ostatni na przełomie 2014-2015 . Przeprowadzone przez badaczy społeczności lokalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.