Fot. Mat. prasowe

Władze Słupska chcą zerwać umowę z wykonawcą Aquaparku. Powodem jest olbrzymie opóźnienie prac budowlanych. Park wodny miał być gotowy w czerwcu tego roku. Niestety wszystko wskazuje na to, że inwestycja może nie być ukończona nawet za rok. Miasto może stracić dwudziestomilionową unijną dotację na ten cel.

Snująca się po budowie słupskiego  parku wodnego garstka robotników na pewno nie wróży inwestycji szybkiego zakończenia. Choć władze miasta długo czekały na przyspieszenie robót, w końcu miarka się przebrała. Ratusz zażądał od ubezpieczyciela wypłaty ponad 2,8 mln złotych odszkodowania, za nieterminowe prowadzenie robót.

– Mamy nadzieję, że nasza decyzja wstrząśnie wykonawcą i być może zmobilizuje do pracy. W przeciwnym razie powinna skłonić go do odejścia z budowy skoro i tak sobie z nią nie radzi – powiedział Maciej Kobyliński, prezydent Słupska.

Prezydent miasta nie ukrywa, że zwrócenie się o natychmiastową wypłatę gwarancji  ubezpieczeniowych to milowy krok do zerwania umowy z niesumiennym wykonawcą. Na poczet kar za nieterminowe zakończenie inwestycji miasto postanowiło nie zapłacić za prace już wykonane. Ratusz wstrzymał przelew na ponad 3 mln złotych.

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

– Jeśli prezydent Kobyliński zatrzymał nam pieniądze za wykonaną pracę i myśli, że my przyspieszymy przez to na budowie, to się myli. My będziemy walczyć o swoje – mówi Czesław Byczek, prezes Termochemu, który jest głównym wykonawcą robót.

Niewykluczone, że ratusz ogłosi nowy przetarg na dokończenie budowy parku wodnego. Władze miasta mają nadzieję, że zmiana wykonawcy nie doprowadzi do utraty prawie 20-milionowej unijnej dotacji do inwestycji. Spór miasta z głównym wykonawcą robót znajdzie prawdopodobnie swój finał w sądzie. Budowa Aquaparku ma kosztować 58 mln złotych. Do  tej  pory zamknięty już stan surowy kosztował miasto około 20 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.