wtorek, 22 czerwca, 2021
Strona główna Tagi Straż miejska

Tag: straż miejska

Piotr Knut zrezygnował z funkcji komendanta Straży Miejskiej w Słupsku

Na wczorajszej konferencji prasowej prezydent Słupska, Robert Biedroń poinformował o rezygnacji Piotra Knuta z funkcji komendanta Straży Miejskiej w Słupsku.

Kolejny akt wandalizmu, czy przypadek?

Tym razem zniszczeniu uległa jedna z szyb w gablocie zabytkowej drabiny w Wejherowie. Zbitą szybę zauważyła Straż Miejska w poniedziałek przed północą.

Straż Miejska wraca z fotoradarami. Rumia oznakowana

W miastach pojawiły się znaki drogowe „Kontrola Prędkości Fotoradar”. Nowe rozporządzenie w sprawie fotoradarów weszło w życie 28 czerwca br. i określa warunki lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące.

Za karmienie gołębi zapłacimy mandat!

W Lęborku strażnicy miejscy będą karać mandatami za dokarmienie dzikich gołębi. Urzędnicy tłumaczą, że ptaki zanieczyszczają miasto i zagrażają zdrowiu mieszkańców.

Zgłoszenie wyślą przez SMS

Konferencją prasową zorganizowaną 5 maja w słupskim ratuszu rozpoczęto obchody Miesiąca Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W planie działań na rzecz osób niesłyszących i niemówiących, zawarto uruchomienie systemu powiadamiania Straży Miejskiej o zdarzeniach przez... SMS.

Trzecie oko Straży Miejskiej

W Łebie strażnicy miejscy od kilku dni nagrywają wszystkie swoje interwencje. Każdy strażnik ma przypiętą do klapy munduru minikamerę, która rejestruje cały patrol. Urządzenia kupiło miasto, które otrzymuje coraz więcej skarg na swych funkcjonariuszy.

Ognisko to przeszłość

Koniec palenia ognisk. Strażnicy Miejscy ze Słupska wypowiedzieli wojnę wszystkim, którzy palą gałęzie, trawy i śmieci. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za rozpalenie ogniska w ogrodzie lub na działce dostaniemy mandat w wysokości nawet 500 złotych.

Nowe uprawnienia Straży Miejskiej

Kara za wyrzucenie do śmietnika baterii, mandat za odmowę pokazania dowodu tożsamości czy podanie fałszywych danych - to tylko część z długiej listy wykroczeń, ze które już od jutra zostaniemy ukarani przez strażnika miejskiego. Nowe uprawnienia nie tylko pomogą w pracy strażnikom ale i odciążą policję.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Czy słupszczanie czują się bezpiecznie? Badanie naukowców z Akademii Pomorskiej

Słupsk jest miastem bezpiecznym – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, których wyniki zaprezentowano podczas...