fot. SMG

W miastach pojawiły się znaki drogowe „Kontrola Prędkości Fotoradar”. Nowe rozporządzenie w sprawie fotoradarów weszło w życie 28 czerwca br. i określa warunki lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące.

fot. SMG

Zgodnie z przepisami od 1 stycznia do czerwca tego roku, Straż Miejska nie mogła dokonywać pomiaru prędkości pojazdów. Przepisy się zmieniły i na ulice powróciły patrole miejskich strażników wyposażone w fotoradary. Miejsca w których strażnicy mogą kontrolować prędkość samochodów wyznaczone są na podstawie analizy. Są to odcinki dróg, na których dochodzi do wypadków i kolizji z powodu przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

W Rumi od jakiegoś czasu można zauważyć znak drogowy „Kontrola Prędkości Fotoradar” razem z tabliczką określającą długość kontrolowanego odcinku. Umieszcza się go na początku odcinka drogi objętego okresową kontrolą. Oznacza to, że pomiar prędkości przenośnymi fotoradarami nie musi odbywać się w tych miejscach stale, pomimo że znak informujący o kontroli stoi. Znak D-51 musi stać od 100 do 200 m przed punktem kontroli,na drodze na której obowiązuje ograniczenie do 60 km/godz. albo od 200 do 500 m,jeśli ograniczenie prędkości jest wyższe niż 60 km/godz. W Rumi pomiarami objęte są ulice: Dąbrowskiego, Dębogórska, Pomorska, Świętojańska i Żwirki i Wigury. Miejsca ustawienia fotoradaru związane są głównie z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży zdążających „do” i „ze” szkół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.