fot. sxc.hu

Konferencją prasową zorganizowaną 5 maja w słupskim ratuszu rozpoczęto obchody Miesiąca Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Wśród planów działań na rzecz osób niesłyszących i niemówiących, ogłoszono uruchomienie systemu powiadamiania Straży Miejskiej o zdarzeniach przez… SMS.

Komendant Waldemar Fuks wraz z pracownikami Straży Miejskiej przedstawili działania związane z wdrożeniem specjalnego systemu powiadamiania przez osoby niesłyszące oraz niemówiące. Będą oni mogli przez 24 godziny pod nr telefonu 693 390 111 wysyłać SMS-y interwencyjne dotyczące ochrony spokoju i porządku w miejscach publicznych.

Dyżurny Straży Miejskiej każdorazowo potwierdzi SMS-em przyjęcie zgłoszenia i powiadomi o sposobie jego zakończenia. W przypadkach informacji dotyczących pożaru, choroby, wypadku, napadu i in. dyspozytor przekaże zgłoszenie odpowiednim służbom.

 

fot. sxc.hu

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony na 5 maja, obchodzony jest w krajach Unii Europejskiej od początku lat 90. W Polsce tego dnia obchodzimy także Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.