fot. urodaizdrowie.pl

W Lęborku strażnicy miejscy będą karać  mandatami za dokarmienie dzikich gołębi. Urzędnicy tłumaczą, że ptaki zanieczyszczają miasto i zagrażają zdrowiu mieszkańców.

W Lęborku dokarmianie gołębi jest od tej pory  nielegalne, a mandat za złamanie zakazu wynosi 100 zł. Miasto wprowadziło nowe przepisy zakazujące dokarmiania ptaków ze względu na rosnącą ciągle populację tych dzikich ptaków. W parkach i na skwerach  postawiono tabliczki zakazujące karmienia gołębi, które zanieczyszczają środowisko. – Chodniki  są pokryte odchodami gołębi, a na trawnikach leżą odpady wyrzucane przez mieszkańców – tłumaczą strażnicy miejscy, którzy mają karać mandatami.

fot. urodaizdrowie.pl

Urzędnicy z lęborskiego magistratu tłumaczą, że ekskrementy ptaków brudzą powierzchnie balkonów, schodów, chodników i placów, co jest czasem przyczyną niebezpiecznych wypadków. W dodatku ptasie gniazda i odchody przyciągają liczne szkodniki domowe jak mole, pluskwy, czerwie i roztocza, które atakują pobliskie domostwa i ludzi. W magazynach, spichlerzach i zakładach przetwórczych, gdzie gołębie często znajdują schronienie, ptaki zanieczyszczają swoimi odchodami i resztkami gniazd, składowaną tam żywność lub surowce do jej produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.