czwartek, 20 stycznia, 2022
Strona główna Tagi Słupia

Tag: słupia

O prawo do pełnoletności na parkietach

W najbliższą niedzielę szczypiornistki Słupi podejmą we własnej hali zespół SMS-u Gliwice. W tym meczu bramki słupskiego zespołu strzec będzie 16- letnia Anna Biernaczyk. „Gra w seniorskim zespole to przede wszystkim motywacja”- komentuje młoda bramkarka.

Ryby biorą słabo, a wędkarze są rozczarowani. Jest za ciepło?

2013 rok na pewno nie zaczął się najlepiej dla wędkarzy. Styczeń to początek sezonu połowu łososi i troci. Wędkarze z całego kraju, którzy przyjechali na Pomorze w nadziei na złapanie wielkiej ryby odjadą rozczarowani.

Wędkarze znowu łowią wielkie trocie i łososie

Setki wędkarzy z całego kraju przyjechało na Pomorze w nadziei na złapanie wielkiej ryby. Pierwszego stycznia rozpoczął się bowiem sezon połowu troci i łososi. Niestety w tym roku z powodu wysokich temperatur wielu wędkarzy będzie mogło jedynie opowiadać o wielkiej rybie.

Niecodzienne znalezisko. Szyld niemieckiej redakcji

Niezwykłe znalezisko w samym centrum Słupska. Podczas zimowego sprzątania Słupi, 75-leni kajakarz wyciągnął z rzeki metalowy szyld przedwojennej niemieckiej gazety.

Ekolodzy stanęli w obronie 83 drzew

Ekolodzy i wędkarze powstrzymali wycięcie ponad osiemdziesięciu drzew wzdłuż koryta rzeki Słupi. Zdaniem urzędników wycięcie drzew ma uchronić kilkanaście wsi przed powodzią. Ekolodzy ostrzegają, że powódź może wywołać właśnie tak duża ingerencja w środowisko naturalne.

Naukowcy zapładniają po swojemu

Pomorscy ichtiolodzy i wędkarze rozpoczęli coroczne sztuczne rozmnażanie troci i łososi. W tym roku z ikry pobranej rybom płynącym w górę pomorskich rzek na tarło, naukowcy chcą wyhodować 600 tysięcy ryb łososiowatych.

Tropią trucicieli

Wszyscy, którzy zanieczyszczają rzekę Słupię muszą mieć się na baczności. Władze Słupska rozpoczęły właśnie akcję tropienia trucicieli rzeki. Czy przyniesie ona spodziewane efekty przekonamy się już za miesiąc, kiedy słupski sanepid zdecyduje czy Słupia nadaje się do kąpieli.

Prowadzenie do przerwy

Piłkarki ręcznej Słupi Słupsk wygrały pierwszy mecz barażowy o prawo gry w PGNIG Superlidze. W Olkuszu nie dały szans gospodyniom i zwyciężyły pięcioma bramkami...

Powalczą o Superligę

Piłkarki ręczne Słupi Słupsk w sobotę wyjazdowym meczem w odległym Olkuszu zainaugurują walkę w barażach o prawo gry w PGNIG Superlidze kobiet.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Rekordowe wyniki polskich portów morskich

O 9 procent wzrosła w minionym roku liczba przeładunków trzech portów morskich: w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie – Świnoujściu. W polskich portach przeładowano łącznie...