czwartek, 20 stycznia, 2022
Strona główna Tagi Kaszubskie Camino

Tag: Kaszubskie Camino

Kaszubskie Camino 2016

W Łebie, starym nadmorskim kaszubskim grodzie, znanym od stuleci, w 2008 roku zamieszkał Apostoł św. Jakub Starszy, patron pielgrzymów, rybaków i żeglarzy.

Przybyli do św. Jakuba – Kaszubskie Camino 2015 w Łebie

„Kto szuka prawdy, szuka Boga choćby o tym nie wiedział” – tymi słowami cytowanymi za św. Edytą Stein zakończyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Sacrum i profanum” w ramach Kaszubskiego Camino 2015 czyli pielgrzymki Kaszubów do św. Jakuba Apostoła w Łebie.

Kaszubskie Camino 2015

22 sierpnia w Łebie w ramach VI edycji Kaszubskiego Camino odbędzie się ogólnopolska konferencja pt. „Sacrum - profanum”. Początek o godz. 10. Po konferencji o...

Filmy, które budują tożsamość. IV Festiwal Filmów Kaszubskich w Łebie

Okazuje się, że nie tylko w Miszewku pod Żukowem (powiat kartuski) chcą oglądać filmy o tematyce kaszubskiej, ale także w Łebie (powiat lęborski), która leży poza zwartym obszarem języka kaszubskiego.

Kaszubskie Camino 2014 w Łebie

Od pięciu lat pielgrzymi z Kaszub, goście miasta Łeby, mieszkańcy uczestniczą w wydarzeniu pn. Kaszubskie Camino. W tym roku w dniach 23-24.08 pielgrzymka do relikwii św. Jakuba Apostoła miała dwutorowy charakter.

Kaszubskie Camino w Łebie po raz piąty

Już niedługo w Łebie po raz piąty odbędzie się Kaszubskie Camino - pielgrzymka Kaszubów do św. Jakuba Apostoła. Tu, w łebskim kościele pod jego wezwaniem, znajdują się relikwie świętego.

Coś nowego pojawiło się w naszym mieście Łeba

Co roku latem różne instytucje oraz rodzime organizacje pozarządowe wprowadzają różnorakie formy spędzenia czasu wolnego dla naszych gości i mieszkańców miasteczka. W tym roku swoje podwoje w świetlicy Boleniec otworzyło Kino pod żaglami.

O Kaszubskim Camino słów kilka

Dzięki determinacji proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Łebie Zenona Myszka i kilku zaprzyjaźnionych osób w dniach 24-25 sierpnia każdy z nas może uczestniczyć w rodzinnym, duchowym wydarzeniu, jakim jest Kaszubskie Camino.

Kaszubskie Camino po raz drugi

Już niebawem po raz drugi odbędzie się Kaszubskie Camino – pielgrzymowanie do relikwii świętego Jakuba Apostoła Starszego. Relikwie te znajdują się w łebskim kościele w parafii pod jego wezwaniem.

Kaszubskie Camino w Łebie

Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie o/ Łeba wraz z Parafią św. Jakuba Apostoła w Łebie zapraszają na kolejne Kaszubskie Camino do nadmorskiego kurortu.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Rekordowe wyniki polskich portów morskich

O 9 procent wzrosła w minionym roku liczba przeładunków trzech portów morskich: w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie – Świnoujściu. W polskich portach przeładowano łącznie...