fot. nadesłane

Już niebawem po raz drugi odbędzie się Kaszubskie Camino – pielgrzymowanie do relikwii świętego Jakuba Apostoła Starszego. Relikwie te znajdują się w łebskim kościele w parafii pod jego wezwaniem – pisze dla nas Ewa Horanin, przewodnicząca ZKP o/Łeba.

fot. nadesłane

Pierwszy raz nasze pielgrzymowanie odbyło się rok temu. Organizatorzy – Zrzeszanie Kaszubsko – Pomorskie o/Łeba, któremu mam przyjemność przewodniczyć, Parafia Świętego Jakuba, przygotowała msze w języku kaszubskim i skromne stoisko z rękodziełem artystycznym naszego regionu.

W tym roku chcemy poszerzyć wydarzenie o jarmark folklorystyczny, występy zespołów. Na mszy o godzinie 16-tej będziemy modlić się za Kaszubów i cały świat. Wielki ukłon w stronę władz miasta Łeby za pomoc w organizacji naszego wydarzenia, wsparcie finansowe.

Dobrze, że władze miasta rozumieją, że uroczystość ta, jest nie tylko kierowana do zamkniętego grona osób, ale jest wydarzeniem na skalę ogólnopolską a przede wszystkim regionalną. Naszym gościom odpoczywającym w Łebie możemy przybliżyć rodzimą kulturę, kuchnię tradycję.

Mamy ambicje, aby Kaszubskie Camino na stałe wrosło w łebską ziemię, aby z roku na rok obfitowało w wielobarwny, kaszubski folklor. Zapraszamy do naszej przepięknej Łeby, królestwa złocistych plaż.

W tym dniu możecie moi mili spędzić czas z rodziną, pozażywać kąpieli słonecznych, odwiedzić ciekawe miejsca w Łebie no i oczywiście odwiedzić Kaszubskie Camino.

Więcej szczegółów na stronie www.kaszubskiecamino.pl

Ewa Horanin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.