Nasza idea z roku na rok dostaje przysłowiowych „pąsów”.

Pytają mnie osoby, co to jest Camino – otóż jest to pielgrzymka, czyli kaszubska pielgrzymka do św. Jakuba Apostoła, którego relikwie znajdują się tu u nas w Łebie w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła

W tym roku towarzyszyć temu wydarzeniu będzie Festiwal Rękodzieła, gdzie twórcy ludowi, wystawcy będą mogli przez dwa dni prezentować swój dorobek.

Podsumowaniem ich starań będzie konkurs z nagrodami, liderów wyłoni powołane jury, składające się z przedstawicieli łebskich stowarzyszeń. Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Łeby.

My, jako oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego mamy niewielki wkład w to wydarzenie, cały ciężar imprezy wzięło na siebie Stowarzyszenie Dzieło Kolpinga Diecezji Pelplińskiej, to oni, jego członkowie napisali projekt, który przeszedł weryfikację Lokalnej Grupy Działania „Bursztynowy Pasaż”. Cieszymy się ogromnie, że w tym roku impreza będzie trwała dwa dni. Zaproszono wystawców, honorowych gości, oprawę mszy (zespoły) i to, co jest perełką w tym wydarzeniu – to msza w języku kaszubskim.

Zachęcam wszystkich do odwiedzenia w tym dniu Łeby, wspólne uczestniczenie we mszy, konferencji, bardzo interesującej ze względu chociażby na lektorów, odwiezienia Festiwalu i po prostu spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych i przyjaciół. WARTO

Szczegóły na stronie : www.kolping.org.pl

Współorganizator: oddział ZK-P w Łebie, Prezes Ewa Horanin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.