fot. nadesłane

Już niedługo w Łebie po raz piąty odbędzie się Kaszubskie Camino – pielgrzymka Kaszubów do św. Jakuba Apostoła. Tu, w łebskim kościele pod jego wezwaniem, znajdują się relikwie świętego. 

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Kaszubskie Camino trwać będzie dwa dni a rozpocznie się w sobotę 23 sierpnia o godzinie 10.00 ogólnopolską konferencją naukową „Pogranicza: Historia – socjologia – teologia”. Celem konferencji, w której referaty wygłoszą historycy, socjolodzy i teolodzy, jest pochylenie się nad aktualną kondycją społeczeństwa. Dokona się to poprzez spojrzenie na nasze zakorzenienie historyczne i teologiczne w chrześcijańskich wartościach, które są wciąż aktualne, a nade wszystko pomagają człowiekowi w poszukiwaniu własnego miejsca w zmieniającej się rzeczywistości. Konferencja służy również dostarczeniu twórczych inspiracji w zaangażowanie społeczne uczestników.

Od godziny 14.00 do 19.00 świętować będą Organizacje Pozarządowe, natomiast o 20.30 rozpocznie się 4. Festiwal Filmów Kaszubskich „Kaszuby, Morze i Pomorze”.

Niedzielne obchody Kaszubskiego Camino rozpoczną się Mszą św. poprowadzoną w całości w języku kaszubskim. Następnie zgromadzeni uczestnicy wydarzenia wysłuchają koncertów zespołów: Remus, Koleczkowianie oraz Synkopa.

O godzinie 20.30 zakończenie 4. Festiwalu Filmów Kaszubskich. Poza tym zarówno 23 jak i 24 sierpnia w Parku Jana Pawła II w Łebie odbywać się będzie 5. Festiwal Rękodzieła.

kaszubskie-camino-2014.plakat-A4

Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.