sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi Senat

Tag: senat

Senat „ZA” in vitro!

Senat przyjął w zeszły piątek ustawę o leczeniu niepłodności. Ustawa o leczeniu niepłodności zakłada m. in. uregulowanie kwestii leczenia metodą in vitro. Zapisy przewidują wsparcie dla małżeństw i par pozostających we wspólnym pożyciu.

Kaszubi z Kosakowa u Marszałek Ewy Kopacz

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz spotkała się z członkami zespołu "Kosakowianie" z Kosakowa w powiecie puckim. Chór gościł w Sejmie i Senacie na zaproszenie posła Kazimierza Plocke i senatora Kazimierza Kleiny.

Lekcja z parlamentarzystą. Tym razem z senatorem

W słupskich szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczął się cykl spotkań z parlamentarzystami. Tym razem młodzież spotkała się z senatorem Kazimierzem Kleiną. Parlamentarzysta opowiadał o swojej karierze politycznej oraz pracy w Senacie i Sejmie.

Powstał nowy Kaszubski Zespół Parlamentarny

Dwudziestu parlamentarzystów, w tym premier Donald Tusk tworzy silny kaszubski lobbing. W nowym parlamencie powstał wczoraj Kaszubski Zespół Parlamentarny, który aktywnie działał już w poprzedniej kadencji. Przewodniczącym ponownie został senator Kazimierz Kleina.

Bogdan Borusewicz ponownie marszałkiem Senatu

Bogdan Borusewicz (PO) został wybrany na marszałka Senatu VIII kadencji podczas inauguracyjnego posiedzenia izby. Jest pierwszym w najnowszej historii polskiego parlamentaryzmu politykiem, który swoją funkcję będzie pełnił przez trzy kolejne kadencje.

Zrzeszenie ma trzynastu parlamentarzystów

Spośród członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego mandaty poselskie uzyskało 9 osób, a mandaty senatorskie 4 osoby. Wkrótce powstanie nowy Kaszubski Zespół Parlamentarny.

Pomorska PO wzięła wszystkie miejsca w Senacie!

Siedmiu senatorów w siedmiu okręgach wyborczych - tyle wzięła pomorska Platforma Obywatelska. Rekordowe wyniki uzyskali Bogdan Borusewicz i Kazimierz Kleina.

Dzisiaj wybieramy posłów i senatorów!

W swoim okręgu wybieramy jednego kandydata do Sejmu i jednego do Senatu, stawiając przy wybranym nazwisku krzyżyk. Ważne byśmy wiedzieli, że zmieniono godziny otwarcia lokali wyborczych: czynne są od 7.00 do 21.00.

Na Kaszubach wygrywają Kleina i Zaborowski

Sondaż Homo Homini dla Radia Gdańsk: największe szanse na zdobycie mandatu senatora w okręgu 62 ma Kazimierz Kleina z PO. Na niego zagłosowałoby 45 procent ankietowanych. W kaszubskim okręgu 63 wygrywa wojewoda Roman Zaborowski z 33-procentowym poparciem.

Powalczą o 6 mandatów senatorskich

25 kandydatów wystartuje w województwie pomorskim w październikowych wyborach do senatu. W każdym z sześciu okręgów wybierzemy po jednym senatorze.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...