fot. gk

W swoim okręgu wybieramy  jednego kandydata do Sejmu i jednego do Senatu, stawiając przy wybranym nazwisku krzyżyk. Ważne byśmy wiedzieli, że zmieniono  godziny otwarcia lokali wyborczych: czynne są od 7.00 do 21.00.

fot. gk

W wyborach do Sejmu głosujemy tak, jak dotychczas na jedną listę kandydatów, stawiając w kratce obok wybranego nazwiska znak „x”. Kratka znajdować się będzie z lewej strony nazwiska każdego z kandydatów. Głos nieważny będzie wtedy, gdy wyborca postawi znak przy większej liczbie kandydatów różnych list lub nie skreśli żadnego. Zmieniły się zasady głosowania do Senatu. Odbywają się w stu jednakowych okręgach wyborczych.  Głosować będziemy tylko na jednego kandydata. Na Pomorzu w dzisiejszych wyborach o 26 mandatów poselskich w dwóch okręgach rywalizuje 348 kandydatów. O sześć miejsc w Senacie, w sześciu okręgach, ubiega się 27 osób.

O godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych. Lokale wyborcze czynne będą do godz. 21. Do godz. 9 frekwencja w całej Polsce wyniosła 2,79 proc. Najniższą frekwencję w Polsce zanotowano w Gdańsku – jedynie 1,85 proc. Frekwencja w okręgu gdańskim – 2,11 proc., okręgu gdyńsko-słupskim – 2,63 proc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.