środa, 24 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi Wybory 2011

Tag: wybory 2011

Zrzeszenie ma trzynastu parlamentarzystów

Spośród członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego mandaty poselskie uzyskało 9 osób, a mandaty senatorskie 4 osoby. Wkrótce powstanie nowy Kaszubski Zespół Parlamentarny.

Pomorska PO wzięła wszystkie miejsca w Senacie!

Siedmiu senatorów w siedmiu okręgach wyborczych - tyle wzięła pomorska Platforma Obywatelska. Rekordowe wyniki uzyskali Bogdan Borusewicz i Kazimierz Kleina.

Wyborcze sukcesy i porażki kandydatów do Sejmu

Na Pomorzu Platforma Obywatelska osiągnęła najlepszy wynik w kraju. W okręgu gdyńsko-słupskim zdobyła ponad 48 proc., a w okręgu gdańskim jest to ponad 52 proc. głosów. Wielkim sukcesem jest wynik Ruchu Palikota.

Pomorze popiera Platformę Obywatelską

Dalsze podliczanie głosów wczorajszych wyborów potwierdza, że na Pomorzu zdecydowanie największym poparciem cieszy się Platforma Obywatelska. Również frekwencja w regionie gdyńsko- słupskim nieco przekracza średnią krajową i wynosi 51, 47%.

Wybraliśmy swój Sejm i Senat

Platforma Obywatelska pierwszą partią po roku 1989, która wygrała po raz drugi z rzędu wybory. PO zdobyła w wyborach 39,6 proc. głosów, a PiS 30,1 procent głosów - takie wyniki badanie TNS OBOP dla TVN24 i TVP podano w wieczorze wyborczym w TVN 24.

Dzisiaj wybieramy posłów i senatorów!

W swoim okręgu wybieramy jednego kandydata do Sejmu i jednego do Senatu, stawiając przy wybranym nazwisku krzyżyk. Ważne byśmy wiedzieli, że zmieniono godziny otwarcia lokali wyborczych: czynne są od 7.00 do 21.00.

Powalczą o 6 mandatów senatorskich

25 kandydatów wystartuje w województwie pomorskim w październikowych wyborach do senatu. W każdym z sześciu okręgów wybierzemy po jednym senatorze.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...