fot. gk

Sondaż Homo Homini dla Radia Gdańsk:  największe szanse na zdobycie mandatu senatora w okręgu 62 ma Kazimierz Kleina z PO. Na niego zagłosowałoby 45 procent ankietowanych. W kaszubskim  okręgu 63 wygrywa wojewoda Roman Zaborowski z 33-procentowym poparciem.

fot. gk: Senator Kazimierz Kleina

Senator Kazimierz Kleina w cuglach wygrywa wybory. Na północy Kaszub aż 45 proc. respondentów stwierdziło, że w najbliższych wyborach zagłosuje na obecnego senatora PO. Na kolejnych miejscach znaleźli się kandydat PiS Andrzej Stepnowski – 17 procent, Hubert Boba z SLD – prawie 15 procent oraz Roman Wołoszyn PJN – 2 procent. Zatem gdyby wybory odbyły się 25 września, Kazimierz Kleina, który mieszka w Łebie, miałby mandat  senatorski w kieszeni. Kandydat Platformy Obywatelskiej wyraźnie prowadzi w senackim okręgu nr 62 – czyli w powiatach słupskim, lęborskim i wejherowskim.

fot. Urząd Wojewódzki w Gdańsku: Wojewoda Roman Zaborowski

Według tego samego sondażu w sąsiednim okręgu nr 63, który obejmuje powiaty: bytowski, kościerski, kartuski, człuchowski i chojnicki wygrywa  Roman Zaborowski. Wojewoda pomorski, który mieszka w Bytowie staruje także z ramienia Platformy Obywatelskiej. Romana Zaborowskiego poparłoby na Kaszubach aż 33 procent ankietowanych osób. Drugie miejsce zdobyłby Dariusz Wasielewski, niedawny prezes publicznego Radia Gdańsk i kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Na niego swój głos oddałoby 20 procent respondentów. Daleko za nimi znalazł się Remigiusz Łoś z Sojuszu Lewicy Demokratycznej z sześcioprocentowym poparciem. Jeszcze mniej, bo zaledwie 5 proc. głosów zdobył Zbigniew Talewski z Komitetu Dla Pomorza, dla Polski, a 3 proc. oddanych głosów przypadło dla Joanny Gierszewskiej. Sondaż przeprowadzono na próbie 500 osób.

2 KOMENTARZE

  1. Radio Gdańsk nie skomentowało nie przybycia na debatę Panów z opcji PO i PIS. muszą się obawiać. Ale sondaże które nie są odzwierciedleniem rzeczywistym a tak się bardzo obawiali dla czego nie wykonano paru telefonów z radia by zobaczyć jaka jest prawda.
    Słabo przygotowana debata przez radio to fakt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.