Senator Kazimierz Kleina w rozmowie z wicedyrektorem szkoły Przemysławem Jakubowskim. / Fot. GK

W słupskich szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczął się cykl spotkań z parlamentarzystami. Tym razem młodzież spotkała się z senatorem Kazimierzem Kleiną. Parlamentarzysta opowiadał o swojej karierze politycznej oraz pracy w Senacie i Sejmie.

Fot. GK: Senator Kazimierz Kleina w rozmowie z wicedyrektorem szkoły Przemysławem Jakubowskim

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Słupsku. Senator Kazimierz Kleina (PO) opowiedział o swojej dotychczasowej pracy jako parlamentarzysta. Młodzież  wysłuchała wykładu na temat funkcjonowaniu Senatu oraz Sejmu. Senator uświadamiał uczniom jak bardzo ważne jest działanie na rzecz szkoły w jej samorządzie.  Licealiści zadawali wiele pytań, m.in.  o zadania samorządu lokalnego oraz o ustawy sejmowe. Zdaniem uczniów największym problemem młodego pokolenia wciąż pozostaje brak miejsc pracy po ukończeniu wymarzonych studiów. Każdy z uczestników lekcji otrzymał pamiątkowe gadżety z logiem senatu.

Fot. GK: Uczniowie słuchający wykładu

Wizyta senatora w Słupsku otworzyła cykl spotkań z parlamentarzystami, które będą odbywać się w słupskich liceach aż do egzaminu maturalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.