środa, 17 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi Lech Wałęsa

Tag: Lech Wałęsa

Rozmowy o demokracji. Lech Wałęsa przyjedzie do Słupska

Słupski Komitet Obrony Demokracji organizuje spotkanie z byłym Prezydentem RP, Lechem Wałęsą. Rozmowy o demokracji odbędą się 17 sierpnia o godz. 18.30 w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Wstęp wolny.

Manifestanci i ludzie gorszego sortu

Wybierając się w niedzielę (28.02.2016) z Tczewa na manifestację do Gdańska (na Placu Solidarności), jechałem z poczuciem wypełnienia podstawowego obowiązku obywatelskiego. Jak pisał Z. Herbert "trzeba dać świadectwo". Tak świadectwo prawdy i czynu - w obronie demokracji i Lecha Wałęsy. Dwa dni wcześniej (na tzw. 100 dni) premier B. Szydło odmówiła spotkania i rozmowy z uczestnikami planowanych manifestacji. Pomyślałem sobie wtedy, kto tak naprawdę nami rządzi?

My Naród

Biorąc udział w sobotniej manifestacji KOD w Warszawie, odbywającej się pod hasłem „MY NARÓD”, w której, jakbyśmy nie liczyli, wzięło udział ok.100 tys. osób, przypomniałem sobie, że tematyka narodu obecna była w moim politycznym myśleniu od dawna. Zajrzałem więc do swojego archiwum w którym znalazłem tekst wystąpienia sprzed, dokładnie, 36 lat (Ojej! Ile to już wody w Wiśle popłynęło), które miałem na jednym z forów na których o polityce na serio dyskutowaliśmy. Tytuł referatu brzmiał: „Być z narodem”. Więc niech żaden z domorosłych polityków spod znaku PiS nie opowiada, iż cieszy się, że KOD-owcy dojrzeli w końcu do mówienia o narodzie, którego rzekomo wcześniej się wstydzili.

Wałęsa: sprawdzę kartka po kartce, nazwisko po nazwisku

- Możecie mnie zabić, ale nie możecie mnie pokonać! - mówił były prezydent o próbie zdyskredytowania go aktami Kiszczaka. - Nigdy nie współpracowałem, nie brałem pieniędzy. Tym, którzy mi nie ufają z niewiedzy, mogę wybaczyć. Ale gorzej z tymi, którzy wiedzą, jak było, i celowo o mnie kłamią.

Lech Wałęsa

Jeżeli uczestniczyło się w przemianach ustrojowych w Polsce i jeżeli nadal interesuje człowieka to co się w kraju dzieje to nie sposób nie odnieść się do kolejnego zamieszania wytworzonego wokół postaci Lecha Wałęsy.

Lech Wałęsa należy do zwycięskiej historii Polski

Wszystko wskazuje, że za sprawą mediów i IPN będziemy tygodniami rozmawiali o trudniejszym rozdziale w życiorysie L. Wałęsy. Sprawa ta przykrywa m.in. spor o kształt demokracji w Polsce, ustanawiane nowe podatki, zaniechaną kwotę wolną od podatków. W dziejach ojczystych, L. Wałęsa pozostanie symbolem zwycięskiej najnowszej historii Polski, a w świecie najbardziej rozpoznawalną "marką" Polski.

Euromajdan laureatem Nagrody Lecha Wałęsy

Laureatem tegorocznej Nagrody Lecha Wałęsy został nieformalny ruch społeczny Euromajdan. Nagroda ma stanowić wyraz solidarności i wsparcia dla demokratycznych i europejskich dążeń całego ukraińskiego narodu.

Wyjaśnienie Brytyjczyków po kontroli Lecha Wałęsy

Jest sta­no­wi­sko władz lon­dyń­skie­go lot­ni­ska He­ath­row w spra­wie kon­tro­li Lecha Wa­łę­sy. Były pre­zy­dent wra­cał z tu­tej­szej pre­mie­ry swo­jej fil­mo­wej bio­gra­fii. Na lot­ni­sku pod­da­no go dro­bia­zgo­wej i - jak twier­dził - upo­ka­rza­ją­cej kon­tro­li.

Lech Wałęsa: zostałem sponiewierany! Wszystko przez kontrolę graniczną

"Zostałem sponiewierany na lotnisku i wystawiony przez Ambasadę Polską" – powiedział Lech Wałęsa po wizycie w Londynie. Byłego prezydenta wzburzyła rutynowa kontrola przeprowadzona przez brytyjskie służby graniczne.

Człowiek nadziei

Lechowi Wałęsie stuka właśnie siedemdziesiątka. To piękny wiek. A jeśli dodatkowo miało się życie tak pełne zdarzeń na miarę historii i dało życie ósemce dorodnych dzieci to tylko gratulować. Najpiękniejszym prezentem jaki mógł otrzymać nasz Jubilat , a o którym wielu może tylko pomarzyć, jest film jaki zrealizował Andrzej Wajda przy pomocy autora scenariusza Janusza Głowackiego i dwójki świetnych aktorów – Agnieszki Grochowskiej (w roli Danuty) i Roberta Więckiewicza (w roli Lecha) – „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Niełatwego zadanie podjęli się twórcy filmu. Bo jak opisać na ekranie 20 lat (1970-1990) życia bohatera i jego małżonki na tle tak brzemiennych wydarzeń naszej najnowszej historii, której byli czołowymi postaciami.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...