Fot.: Blog Lecha Wałęsy

Jest sta­no­wi­sko władz lon­dyń­skie­go lot­ni­ska He­ath­row w spra­wie kon­tro­li Lecha Wa­łę­sy. Były pre­zy­dent wra­cał z tu­tej­szej pre­mie­ry swo­jej fil­mo­wej bio­gra­fii. Na lot­ni­sku pod­da­no go dro­bia­zgo­wej i – jak twier­dził – upo­ka­rza­ją­cej kon­tro­li.

Fot.: Blog Lecha Wałęsy
Fot.: Blog Lecha Wałęsy

Biuro prasowe portu lotniczego He­ath­row wydało oświadczenie, w którym przekonuje, że wobec Lecha Wałęsy zastosowano procedury bezpieczeństwa dotyczące wszystkich pasażerów. Sam Wałęsa twierdzi, że  podczas rutynowej kontroli „został sponiewierany”.

„Przykro nam, jeśli Pan Wałęsa czuje, że nie został potraktowany sprawiedliwie” – czytamy w przysłanym Polskiemu Radiu oświadczeniu. Jego autorzy zaraz jednak dodają: „Nasze środki bezpieczeństwa służą ochronie wszystkich na lotnisku, a Pan Wałęsa poddany został takim samym procedurom, jak pozostali nasi pasażerowie”.

Wcześniej stanowisko w tej sprawie zajęła już londyńska ambasada. Były prezydent w ostrych słowach zarzucał jej błędy w organizacji wizyty. Dyplomaci wydali oświadczenie, w którym tłumaczyli, że poprosili służby, by odstąpiły od kontroli, ale usłyszeli odmowę. Były prezydent bowiem „nie mieści się w kluczu osób którym – według przepisów brytyjskich – przysługuje zwolnienie z kontroli granicznej”.

Lech Wałęsa pojechał do Londynu na  brytyjską premierę filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.