wtorek, 26 września, 2023
Strona główna Tagi Damnica

Tag: Damnica

Spektakularna renowacja pałacu w Damnicy

Zaniedbany pałac z podsłupskiej Damnicy dziś wygląda jak mały Wersal. Renowacja elewacji pałacu w Damnicy w powiecie słupskim znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu...

Przed nami XIV Dni Damnicy!

W dniach 27-28 maja br. odbędzie się kolejne Święto Mieszkańców Gminy Damnica. W tym roku uroczystości rozpoczną się w sobotę, 27 maja.

VI Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej rozstrzygnięty!

28 kwietnia br. w sali widowiskowej Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy odbył się VI Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej

W Damnicy odbył się II Międzygminny Przegląd Piosenki Kaszubskiej

6 kwietnia br. już po raz drugi w Zespole Szkół w Damnicy goszczono dzieci i młodzież uczącą się języka kaszubskiego. Uczniowie podczas II Przeglądu Piosenki Kaszubskiej „A jô so spiéwiã pò kaszëbskù” mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i tanecznych. W Przeglądzie udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Zagórzycy, Zespołu Szkół w Damnie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach i Szkoły Podstawowej w Domaradzu.

Dni Damnicy: Uroczysta Gala – 25-lecie Samorządności

Obchody tegorocznych XII Dni Damnicy rozpoczęły się w piątek, 29 maja w sali widowiskowej Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy. Na uroczystą galę przybyło wielu mieszkańców gminy i zaproszonych gości. W tym roku obchody poświęcone były dwóm rocznicom – 70 leciu osadnictwa oraz 25 leciu Samorządności.

Ucieczka zakończona na drzewie

Dwa lata w więzieniu może spędzić 20-latek z Damnicy. Kierowca BMW w zeszłą środę w nocy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli,a swoją ucieczkę zakończył na drzewie. Okazało się, że był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Okradli przedszkole w Damnicy

Policjanci z Damnicy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 50 lat, podejrzanych o włamanie do przedszkola. Sprawcy wpadli w ręce mundurowych w momencie gdy demontowali wartą około 1 tysiąca złotych armaturę sanitarną. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kłusownik zatrzymany przez policjantów

Policjanci z Komisariatu w Damnicy zatrzymali 42-letniego mieszkańca tej gminny podejrzanego o kłusownictwo i posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Śledczy na jego posesji zabezpieczyli nielegalnie upolowane mięso jelenia oraz ponad 150 kg z liśćmi tytoniu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Każde pokolenie ma własny czas, czyli XI Dni Damnicy

Już po raz jedenasty odbywają się Dni Damnicy. Tegoroczna edycja cyklicznych imprez trwających na terenie całej gminy potrwa do 1 czerwca. Dni Damnicy zostały objęte patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Gościem specjalnym będzie znany i lubiany Andrzej Grabowski. Wstęp wolny.

Pod łóżkiem ukrywał marihuanę

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Słupsku zatrzymali 19 letniego mieszkańca gminy Damnica podejrzanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu gdzie przebywał funkcjonariusze znaleźli pod łóżkiem ponad 30 gramów zafoliowanej w pakiet marihuany. Mężczyźnie za posiadanie marihuany grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...