fot. KMP Słupsk

Policjanci z Komisariatu w Damnicy zatrzymali 42-letniego mieszkańca tej gminny podejrzanego o kłusownictwo i posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Śledczy na jego posesji zabezpieczyli nielegalnie upolowane mięso jelenia oraz ponad 150 kg z liśćmi tytoniu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Do policjantów z komisariatu w Damnicy zaczęły docierać informacje o kłusownikach, którzy na terenach leśnych i polach zakładają wnyki na zwierzynę leśną. Śledczy zajmując się tą sprawą natrafili na trop mężczyzny, który mógł mieć związek z tym procederem. Kilka dni temu kryminalni z Damnicy weszli na teren posesji należącej do 42-letniego mieszkańca tej gminny. Tam w trakcie przeszukania policjanci ujawnili jak się okazało nielegalnie upolowaną tuszę jelenia przygotowaną już do oprawienia.

– Śledczy poszukując narzędzi służących do kłusownictwa weszli do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Tam ujawnili kilkanaście kartonów, wewnątrz których znajdowało się ponad 150 kilogramów liści tytoniu. Podczas oględzin i przesłuchania potwierdzono, że były one nielegalne-bez polskich znaków akcyzy – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej Policji.

Właściciel posesji został zatrzymany i przesłuchany. W sprawie kłusownictwa usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawą nielegalnego tytoniu zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku . Jak wstępnie ustalili śledczy, 42-latek przechowując tytoń bez polskich znaków akcyzy naraził Skarb Państwa na straty w wysokości co najmniej 50 tysięcy złotych. Jak zapowiadają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.