poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi Brusy

Tag: Brusy

35-lecie istnienia ZKP o/Brusy

„Nôprzód dlô Kaszëb” to hasło, które w okresie międzywojennym przyświecało grupie kaszubskich działaczy społecznych skupionych wokół Zrzeszenia Regionalnego Kaszubów. Hasło te motywuje Kaszubów do działania także w obecnych czasach. Zrzeszeńcy, niejednokrotnie dają przykład w wypełnianiu hasła, nie bacząc na własne trudności. Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział w Brusach swoje zadania wypełniają już 35 lat. 17 grudnia br. organizacja obchodziła swój jubileusz.

Czy Pomorze obroni Puchar Polski w Brusach?

14 kwietnia w Brusach zawodnicy z Pomorza, będą bronić Pucharu Polski w sportowej odmianie „Baszka - Méster”. Turniej zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ przyjadą zawodnicy z województwa Kujawsko - Pomorskiego, Wielkopolski, Lubuskiego i Małopolski.

Jô w Kaszëbsczi, Kaszëbskô w swiece. Nowy podręcznik kaszubskiego

W Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym w Brusach odbyła się promocja nowego podręcznika do nauki języka kaszubskiego autorstwa Felicji Baska-Borzyszkowskiej i Wojciecha Myszka.

VII Dzień Jedności Kaszubów w Brusach [WIDEO]

Kilkuset Pomorzan oraz gości z całego kraju wzięło udział w głównych obchodach Dnia Jedności Kaszubów, które w tym roku odbyły się w Brusach. Niestety kolejny raz nie udało się pobić rekordu we wspólnej grze na akordeonach. Mimo to, zabawa była przednia.

VII Dzień Jedności Kaszubów w Brusach i Gdańsku

Bicie rekordu świata we wspólnej grze na akordeonie, pokaz mody kaszubskiej, rękodzieło ludowe, tradycyjne pomorskie smakołyki, turniej „Baśki” i liczne występy artystyczne – to tylko część atrakcji, jakie w niedzielę, 18 marca 2012 r., czekają na miłośników kultury kaszubskiej w Brusach i nie tylko.

Nasi rządzą Senatem – Kaszuba wicemarszałkiem!

Senator Jan Wyrowiński jest rekomendowany przez Platformę Obywatelska na stanowisko wicemarszałka Senatu. Pochodzący z Brus Kaszuba jest obecnie przewodniczącym senackiej Komisji Gospodarki Narodowej. Wczoraj marszałkiem Senatu po raz trzeci został gdańszczanin Bogdan Borusewicz.

30 lat ZK-P w Brusach!

Trzydziestolecie swojego istnienia uczcił Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Brusach. Była to okazja do podziękowań i podsumowania działalności.

Wypadek na torach – 7 osób w szpitalu

Groźny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Lubni, w gminie Brusy: siedem osób, w tym pięcioro dzieci trafiło do szpitala.

Równać Szanse

Siedem pomorskich organizacji i instytucji otrzymało dotację w ramach Grantowego Programu „Równać Szanse 2010”. Na konkurs wpłynęło ponad 500 wniosków z całej Polski.

Łatwiej przez Brdę w Męcikale

W gminie Brusy otwarto nowy most-kładkę dla pieszych i rowerzystów. Powstały też chodniki i trasy rowerowe, a cała inwestycja kosztowała 3,2 mln zł.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...