Fot. UMG Brusy

Trzydziestolecie swojego istnienia uczcił Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Brusach. Była to okazja do podziękowań i podsumowania dotychczasowej działalności.

Uroczyste obchody jubileuszu oddziału, które odbyły się w niedzielę 12 grudnia,  skupiły wybitnych działaczy kaszubskich z Brus i  okolic, a także licznych delegacji instytucji z terenu miasta i gminy oraz przedstawicieli innych oddziałów ZK-P.

Fot. UMG Brusy

Podczas uroczystości prezes Stanisław Kobus przypomniał zebranym historię oddziału w Brusach oraz podsumował Rok Jana Karnowskiego. „Podczas 30 – letniej działalności Zrzeszenia Kaszubsko –  Pomorskiego priorytetową postacią dla nas był Jan Karnowski. Cieszę się, że w mijającym roku udało nam się zorganizować wystawę „Jan Karnowski – Sumienie Ruchu Kaszubskiego”, która przemieszcza się po całej Polsce, a była m.in. w Sejmie RP w Warszawie.”– mówił Kobus.

Władze bruskiego oddziału ZK-P podziękowały tego dnia długoletnim członkom Zrzeszenia oraz współpracującym z nimi przedstawicielom instytucji. Minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłych,  nieobecnych osób, które współtworzyły oddział.

Fot. UMG BrusyFot. UMG Brusy

Ważnym punktem dnia były także liczne występy kaszubskich zespołów m.in. Kociewsko – Kaszubskiej Orkiestry Dętej „Torpeda” razem z Chórem „Niebieska Schola” z Tczewa oraz Starych Krëbane z Brus, które dodatkowo umiliły ten ważny jubileusz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.