Fot. GK: Kaszubska młodzież otrzyma unijne wsparcie

Siedem pomorskich organizacji i instytucji otrzymało dotację w ramach Grantowego Programu „Równać Szanse 2010”. Na konkurs wpłynęło ponad 500 wniosków z całej Polski.

W programie „Równać Szanse 2010” dofinansowanie otrzymały 102 organizacje z całej Polski. W województwie pomorskim nagrodzono  7 wniosków.

Fot. GK: Kaszubska młodzież otrzyma unijne wsparcie

Dofinansowane projekty z województwa pomorskiego:
1.    Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach „Młodzież po kaszubsku”
2.    Kaszubski Instytut Edukacji Teatralno-Artystycznej z Baranowa „Na podwórku i za płotem”
3.    Gminna Biblioteka Publiczna z Choczewa „Quo vadis”
4.    Stowarzyszenie Miłośnicy Ziemi Gardejskiej Gardanum z miejscowości Gardeja „Od plastyki do grafiki”
5.    Biblioteka Publiczna Gminy Linia „Od złotówki do miliona”
6.    Stowarzyszenie Żuławy Gdańskie w Trutnowach „Po dwóch stronach kamery” oraz
7.    Grupa nieformalna z Żukowa „Młodzieżowa Scena Żukowska”.

Misją Programu „Równać Szanse” jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 tys. mieszkańców).  – Nasz projekt z pewnością przyczyni się do pielęgnowania tradycji, obyczajów i obrzędów Kaszub oraz zintegruje środowisko młodzieży – mówią wnioskodawcy z Biblioteki Miejskiej w Brusach.
Bruski projekt  „Młodzież po kaszubsku” będzie realizowany od stycznia do czerwca 2011 roku.  Jego celem jest przekazanie młodzieży w wieku 13-19 lat z Leśna i Brus z zapomnianych tradycji kulinarnych i kulturowych Kaszub,  kultywowanych w języku kaszubskim. W projekcie planowane są warsztaty umiejętności pracy w grupie, dziennikarstwa, komunikacji, autoprezentacji, kulinarne, spotkania kulturoznawcze z osobami starszymi, imprezy okolicznościowe integrujące środowiska Leśna i Brus. W ramach projektu młodzież pokaże efekty swojej pracy twórczej poprzez wystawę zdjęć z warsztatów, prac malarskich, rzeźbiarskich itp. w bibliotekach i świetlicy wiejskiej w Leśnie. 

– Dotację wykorzystamy na zorganizowanie imprez i wystaw oraz zakup kamery niezbędnej do zajęć z autoprezentacji, artykułów do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych, rzeźbiarskich i malarskich, płyt DVD i nośników pamięci do udokumentowania dorobku warsztatów – wyjaśniają organizatorzy szkoleń z Brus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.