Fot. UMiG Brusy

W gminie Brusy otwarto nowy most-kładkę dla pieszych i rowerzystów. Powstały też chodniki i trasy rowerowe, a cała inwestycja kosztowała 3,2 mln zł.

Piesi oraz rowerzyści już nie muszą przechodzić przez wąskie chodniki na moście w Męcikale, przez który przebiega droga wojewódzka nr 235. Po niespełna czterech miesiącach prac został oddany do użytku nowy most – kładka.  Powstał on w miejscu dawnego mostu i służyć będzie jako odrębne przejście przez Brdę dla pieszych i rowerzystów. Konstrukcja  58-metrowej kładki waży  22 tony, a jej główną częścią jest stalowy łuk.  

Fot. UMiG Brusy

– Ta inwestycja jest bardzo ważna ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. To atrakcja turystyczna i inwestycja promująca Męcikał – mówi Witold Ossowski, burmistrz Brus.

Fot. UMiG Brusy

 Dzięki powstaniu nowego mostu, w miejscu niegdyś istniejącego, Męcikał odzyskał dawny układ przestrzenny. – Odnowiliśmy istotny fragment historycznego szlaku północ – południe ze strategicznym miejscem przeprawy przez Brdę. Dokumenty z 1648 r. pokazują, że trasa ta była istotnym punktem postojowym, licznie uczęszczanym przez podróżujących – wyjaśniają samorządowcy z Brus.

Fot. UMiG Brusy: Ścieżka rowerowa w Męcikale

 W ramach tego projektu w Męcikale powstała także nowa nawierzchnia i ciągi pieszo–rowerowe na ulicach Szkolnej i Nad Brdą wraz z infrastrukturą techniczną, w tym kanalizacją deszczową oraz oświetleniem. Projekt jest w 85% współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a całkowity koszt jego realizacji wyniósł  3,2 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.