sobota, 3 czerwca, 2023
Strona główna Tagi Beata Chrzanowska

Tag: Beata Chrzanowska

Poseł Konwiński: Rozpoczynamy zbieranie podpisów w sprawie reformy edukacji

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Zbigniew Konwiński wspólnie z Beatą Chrzanowską, przewodniczącą rady miejskiej w Słupsku oraz wicestarostą słupskim Rafałem Kononem poinformowali o zaczynającej się akcji zbierania podpisów pod referendum w sprawie reformy edukacji.

Słupski radny straci mandat? Jest decyzja wojewody

Do Wydziału Obsługi Rady Miejskiej w Słupsku dotarła informacja o decyzji Wojewody Pomorskiego. W decyzji wojewoda zarzuca radnemu Pawłowi Szewczykowi łamanie przepisów ustawy o samorządzie gminnym. Chodzi m.in. o to, że prowadzi działalność gospodarczą na mieniu komunalnym.

Prezydent Słupska zmniejsza wydatki w szkołach, ale chce lodowiska za pół...

Na ostatnią sesję rady miejskiej, Robert Biedroń, prezydent Słupska, przygotował projekt uchwały, w którym tylko w Szkole Podstawowej nr 1 zmniejszył plan wydatków o 6.210,- zł, w Szkole Podstawowej nr 3 o 3.000,- zł, a w Szkole Podstawowej nr 6 o 8.054,- zł. Jak tłumaczy, wszystko z uwagi na trudną sytuację Słupska, więc po co miastu lodowisko za pół miliona?

Słupski radny straci mandat? Przewodnicząca Rady Miejskiej: stoję na straży prawa

Zbigniew Wojciechowicz, radny reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość uzyskał mandat radnego w wyniku wyborów samorządowych, które odbyły się 16 listopada ubiegłego roku. Reprezentuje okręg wyborczy nr 1 w Słupsku i jak wynika z obowiązujących przepisów zamieszkuje teren miasta Słupska. Jednak z wątpliwością, że tak nie jest, wystąpił wójt gminy Kobylnica przedstawiając na dowód stosowne dokumenty potwierdzające, że radny mieszka w Kwakowie.

Kandydat na skarbnika Słupska: wziąłem udział w konkursie, bo lubię nowe...

Artur Michałuszka, urzędnik pochodzący ze śląska, który ubiega się o stanowisko skarbnika miasta Słupska, dzisiaj prezentował się przed radnymi. Głosowanie w sprawie naboru na szefa miejskich finansów odbędzie się już jutro. Zapytaliśmy, jakie ma pomysły na uzdrowienie budżetu Słupska?

Platforma Obywatelska zaprasza do swoich szeregów

Działacze Platformy Obywatelskiej w Słupsku na czele z posłem Zbigniewem Konwińskim poinformowali podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że rozpoczynają akcję werbunkową do słupskiego koła PO. Jak podkreśla poseł Konwiński w ten sposób słupszczanie mogą mieć realny wpływ na to co dzieję się w mieście.

Miasto tonie w długach a zastępca prezydenta otrzymuje ekstra dodatek specjalny

Zgodnie z prawem pracownikowi samorządowemu, w tym zastępcom prezydenta może zostać przyznany dodatek specjalny. Marek Biernacki otrzymuje dodatek miesięczny w wysokości 2955 złotych brutto mi.in. za przygotowywanie planu naprawczego w zakresie słupskiego akwaparku.

Nie będzie referendum w sprawie tarczy antyrakietowej, będą za to cięcia...

Na środowej sesji miejscy radni nie zgodzili się na przeprowadzenie referendum w sprawie tarczy antyrakietowej za to podjęli uchwałę w sprawie obcięcia dodatków motywacyjnych dla nauczycieli w Słupsku. Nauczycielskie związki zawodowe zgodziły się na obniżkę dodatku, wiedząc o złej kondycji finansów miasta.

Tak się dzieli w Słupsku „stołki”, sztabowiec Biedronia wynagrodzony

Nowym komendantem Straży Miejskiej w Słupsku został Piotr Knut, emerytowany wykładowca Szkoły Policji w Słupsku i wierny przyboczny prezydenta Słupska, Roberta Biedronia. Robert Biedroń kandydując na urząd prezydenta Słupska zapowiadał, że chce skończyć z "układem" w mieście, a czy nie tworzy go na nowo? Pikanterii do całej sprawy dodaje fakt, że prezydent zapowiadał likwidację tej formacji.

Słupsk popłynął z akwaparkiem. Miasto musi zwrócić 24 mln. złotych

Firma Termochem, która zajmowała się budową słupskiej studni bez dna wygrała z miastem w Sądzie Arbitrażowym w Warszawie. W sumie 24 mln. złotych musi zwrócić miasto wykonawcy słupskiego akwaparku. To dla miasta katastrofa, prezydent Biedroń szuka oszczędności i zapowiada szukania winnego - na jego liście znajdują się władze miasta poprzedniej kadencji.
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Z Gdańska do Kartuz i Kościerzyny pociągiem hybrydowym. Samorząd województwa kupi...

Prawie 128 mln zł kosztować będą cztery dwunapędowe pociągi, które zakupi samorząd województwa pomorskiego. Napęd elektryczny i spalinowy pozwoli na łatwiejszą podróż i wyeliminuje...